Písalo sa o nás

Aj Trenčianski skauti pomáhali v Tatrách…

Trenčianski skauti a skautky z 87. a 32. skautského zboru sa zapojili do najväčšej dobrovoľníckej akcie na Slovensku – Dobrovoľníci pre Tatry. Patrili k viac ako 950 dobrovoľníkom z radov skautov z 12 krajín Európy.
“Dobrovoľníci pre Tatry”, to bola odozva skautov na prírodnú katastrofu, ktorá v novembri 2004 vážne poškodila Vysoké Tatry. Trenčianski skauti a skautky nezostali ľahostajní a prišli osobne pomôcť pri obnove zničených Tatier. Pomáhali pri čistiacich prácach v intravilánoch obcí, sprístupňovaní komunikácií, čistení korýt potokov, likvidácii haluziny, opravy turistického značenia… Popri pomoci skauti nadviazali nové (aj medzinárodné) priateľstvá, zažili kopec zábavy a naučili sa niečo viac o ochrane prírody a životného prostredia. Po týždennej pomoci odchádzali plní krásnych zážitkov, ale hlavne s dobrým pocitom z nezištne vykonanej práce.

Naše projekty Zborové akcie

Dobrovoľníci pre Tatry 2005

Na jeseň 2004 postihla Vysoké Tatry kalamita, ktorá zničila množstvo krásnej prírody. Skauti nezostali ľahostajnými a prišli pomôcť pri odstraňovaní následkov. Samozrejme pri takejto akcii nemohli chýbať ani členovia nášho zboru….
Skupinka 7 dobrovoľníkov z nášho zboru sa aktívne pripojila k ostatným 950 dobrovoľníkom z 12 krajín Európy, ktorí prišli pomôcť Vysokým Tatrám.
Prichystaná bola kopa práce v podobe uhadzovania haľuziny, čistenia chodníkov, čistenia intravilánov obcí, úpravy turistických chodníkov a mnoho podobného. Denne sa pracovalo 8 hodín a potom nasledoval zaslúžený odpočinok. Pripravené boli stolové hry, stolný futbal, plaváreň, Tatrabob, výlet na hrad, premietanie filmov a iné.
Pracovalo sa 5 dní v týždni a dva dni potom bol oddych. Ten naša skupinka využila na spoločný výlet na Terryho chatu.

Mongol

Písalo sa o nás

Aj Trenčianski skauti pomáhali čistiť Vysoké Tatry

V nádhernom podtatran skom prostredí v areáli Športcamp v Tatranskej Lomnici sa  od 16. do 25. júla konalo 7.  stredoeurópske stretnutie skau tov pod názvom Tatracor. Akcia  bola počtom účastníkov, dĺžkou  trvania i charakterom najväčšou  medzinárodnou mládežníckou  akciou v dejinách Slovenska.  Stretlo sa viac ako 2 000 účastníkov z deviatich krajín Európy  (Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Švédsko, Holandsko,  Chorvátsko, Slovinsko, Grécko). V Slovenskej výprave nechýbali  ani Trenčania. Poslaním Tatracoru bolo vytvárať nové priateľstvá  medzi mladými ľuďmi, vzájomne  sa obohatiť svojimi kultúrami, uvedomiť si poslanie skautingu  vo svete a zažiť plnohodnotný  atraktívny program zameraný aj na pomoc druhým. Na programe bol „Deň priateľstva“. Počas neho trenčianski skauti prezentovali naše mesto a nadviazali nové kontakty. Celá akcia sa niesla v duchu motta „Dotkni sa vrcholu!“. Bolo výzvou pre všetkých mladých ľudí, aby siahli po najvyšších ideáloch a princípoch. Jedným zo zameraní podujatia bola aj pomoc a služba prírode. Účastníci sa zapojili do slovensko-poľského projektu Čisté Tatry. V rámci projektu bola medzi turistami – návštevníkmi Tatier robená osveta, čistili turistické chodníky a monitorovali návštevnosť Vysokých Tatier.