Zborová chata na Vlčom vrchu VOLUME 2

Už po druhý raz sme sa vybrali na Vlčí vrch na celozborovú chatu. 8. marca sme sa stretli na stanici a vybrali sa autobusom do Hornej Súče a až na Vlčí vrch do starej škôlky.

Výlet sme zahájili bujarou hrou o vlajku /alebo CTF/ a pokračovali hrou na „Medveďa a stĺpy“ a Mrázikom. Ani sme sa nenazdali a zotmelo sa. Zatiaľ čo sa niektorí presunuli dovnútra, zopár nás nadšencov „táborovej“ romantiky prehľadávalo podľa hviezdnych máp súhvezdia marcovej oblohy a vymýšľalo vlastné. Večer sme strávili hraním hier a dojedaním zásob jedla z domu do skorých ranných hodín :D.

V sobotu doobeda naši Krti a Pandy zobrali decká na menší výlet… pravdepodobne po Súčanských lúkach :D.

TOP bodom sobotňajšieho programu bola Kvízová súťaž – ZBOROVÉ EMPÍRIE. Pri tejto hre museli naši mladší, ale aj starší skautskí bratia a sestry, hádať zákerné otázky  z rôznych kategórií o našom zbore, udalostiach na táboroch a úsmevné fakty o našich členoch. Ako napr.- Kto si zmestí do úst viac maršmelákov?, Aký je najhranejší hit táboráku? alebo Z akej dávnej udalosti pramení strach nášho brata Františka? Víťazstvo bolo veľmi tesné ale na prvom mieste sa z tímov/Samove ponožky, Vladkove vtipy, Braňove kvasinky, Annine burinky  a Latrínky / umiestnili Latrínky v zostave: Marta, Paťa a malý Maťko!

Ani v sobotu sme nezaľahli tak rýchlo. Po obľúbenej táborovej zemiakovej kaši s cibuľkou a slaninou /mimochodom táto kaša sa stala výhercom ankety o najobľúbenejšie skautské jedlo!/ sme ešte hrali hry a istá zostava sa zoskupila v útulnej izbe s gitarami so spevníkom. Pri tejto situácií vznikla nádejná idea na Muzikové schôdzky – vítaní sú všetci nadšenci táborákového zavýjania, začínajúci i znalí gitaristi a všetky tulácke duše! Túto ideu ideme uskutočniť hneď v nasledujúci piatok v skauťáku.

Noc bola nabitá atmosférou a zborovú chatu teda považujeme za úspešnú. V nedeľu sme sa za daždivého rána zviezli naspäť do Trenčína plní entuziazmu a plánov na ďalšie podobné akcie.

 

– Anna