Zvedavka mestská 2010

Plní očakávania sme po dlhej prestávke 2. októbra na Mierovom námestí v Trenčíne otvorili ďalší ročník súťaže Zvedavka mestská. Nevedeli sme, čo presne nás čaká, pretože Zvedavka sa už niekoľko rokov nekonala a len málo z nás ju zažilo na vlastnej koži.
Už o chvíľu sa to na námestí hemžilo zvedavými deťmi aj staršími skautmi, ktorí si prišli vyskúšať svoje detektívne schopnosti. Tento rok sme privítali aj neskautov, ktorí sa tak isto zúčastnili v úctyhodnom počte. Tento ročník bol výnimočný aj niečim iným. Mali sme jedinečnú príležitosť stretnúť sa so samotným Matúšom Čákom a jeho rytiermi, keď prišiel pozdraviť svoj ľud. No stalo sa obrovské nešťastie. Matúšovi neprajníci si našli spôsob, ako ho otráviť, takže slávnosť sa razom zmenila na pátraciu a záchrannú akciu.
Súťažné tímy pátrali po rytieroch a liečiteľoch, ktorí by mohli Matúšovi pomôcť. Ale vzácne rady nedostali zadarmo. Museli plniť všelijaké úlohy a hľadať odpovede na zákerné otázky. Veru niekedy mali čo robiť, aby si s nimi poradili. Nakoniec však každý prišiel na to, ako ich vyriešiť.Samozrejme, ani okoloidúci zvedavci sa nenudili. Menší aj väčší si mohli vyskúšať svoju presnosť, zistiť, kto je väčší silák, alebo mohli nechať pracovať svoju fantáziu naplno. Tiež si mohli na vlastnej koži vyskúšať niektoré zo skautských hier, alebo sa pozrieť ako vyzerá skautský tábor. Nemenej zaujímavé bolo vyskúšať si skutočnú rytiersku prilbu alebo zistiť, aký ťažký je pravý rytiersky meč.Medzitým sa stupňovalo napätie, pretože čas na záchranu Matúša Čáka sa krátil. Súťažiaci sa pýtali okoloidúcich, ponáhľali sa nájsť posledné chýbajúce odpovede. Keď vypršal čas, takmer 100 súťažiacich z 10 miest netrpezlivo čakali na výsledky. Čakanie si skracovali hrami a rozhovormi, alebo sa pokúšali rozlusknúť originálny skautský hlavolam.A chcete vedieť, ako to dopadlo? Matúša Čáka sa nám podarilo zachrániť. Bohato sa odmenil najúspešnejším súťažiacim a aj ostatným daroval pár drobností na pamiatku. Na záver ešte pár fotiek a Zvedavka sa blížila ku koncu. Sme radi, že sme sa tam toľkí stretli a tešíme sa na vás zasa o rok 🙂

Zuzka

 

Fotogaléria z akcie Zvedavka mestská 2010:

 Foto: Vlk, Mongol

Video trailer Zvedavky 2010: