Kategórie
Zborové akcie

Prvoaprílový výlet

V predvečer prvého apríla tohto roku padlo rozhodnutie, že by sme by sme mohli zase zorganizovať menší prvoaprílový výlet, ako sme mávali vo zvyku po niektoré minulé roky. Radkyne a radcovia dali vedieť svojim včielkam a vĺčatám, roveri a skauti si dali vedieť navzájom a tak sme sa v sobotu ráno stretli pred klubovňou. Viacerí na takto narýchlo zorganizovaný výlet prísť nemohli kvôli iným povinnostiam. Napriek tomu nás však bolo dosť na to, aby sme veselo rozprávajúc presunuli na Záblatskú kyselku. Tam sa k nám pripojila „záblatská“ časť výpravy. Opiekli sme si všetko, čo sa dalo – slaninu, klobásky, špekačky, rožky, chlieb, kus kuracieho mäsa a Teri zarobila cesto na hadov. 🙂
Nasledovali hry, ako inak. Všetci sme potrebovali trochu vybehať všetko to jedlo. Zahrali sme si variant slepej baby – akurát, že slepí sme boli všetci. „Baba“ bol medveď, ten musel brumkať a ostatní boli ovce, tie zase békali. Okrem toho boli niekoľkí vidiaci hráči strážcovia – dávali pozor, aby niektorá z oviec alebo medveď nezašli priďaleko od ostaných. Podľa slov strážcov sme vyzerali dosť vtipne, ako sme poslepiačky opatrne pobehovali. 😀
Nechýbal ani buldog, ringo a frisbee. Pomaly sa ale blížil večer, takže sme po sebe pozbierali odpadky, riadne zahasili oheň a vydali sa na cestu domov.

Kategórie
Skauti

Krtkovia na Záblatskej kyselke

Dňa 7.5 o 10:00 sme sa stretli pri Záblatskej pošte. Behom chvíle sme sa dostali na Záblatskú kyselku kde si niektorý z nás nabrali trochu tej kyselky. Keď sme vyšli trošku vyššie tak sme zbadali altánok kde sme si hneď odložili veci na lavičku. Potom sme išli hľadať drevo na oheň. Vo chvíli keď sme mali všetko pripravené tak sme začali opekať. Každý si doniesol niečo iné od špekačiek cez klobásy, až po zemiaky. Do 13-tej sme doopekali a zahrali sme si karty, najskôr Farára a následne Kenta. Po dohraní sme upratali ohnisko a vybrali sa domov. Počas celého výletu nás sprevádzal “škrečok“ Hugo. Výlet bol vydarený a ja sa teším na ďalšie výlety.
Matej

Kategórie
Skautky

Opice na Záblatskej kyselke

Jednu krásnu sobotu (12.3.2016) sme sa dohodli, že pôjdeme na menší výlet s našou družinkou Kočiek. Veľmi sme sa tešili na ďalšie pekné zážitky s našimi včieločkami, no nanešťastie veľa z nich ochorelo. Boli sme veľmi sklamané, že náš dlho plánovaný výlet sa nakoniec nebude konať… No ale keďže sme skautky a vieme si poradiť aj v tých najhorších situáciach, rozhodli sme sa že našu akciu nezrušíme! Veľmi rýchlo sme obvolali pár dievčat, konkrétne Keminem a Nikol. Obe našťastie mali čas, takže to vyzeralo, že všetko dobre dopadne. A aj tak bolo. Potom, ako sme prišli na kyselku sme si založili menší oheň, nad ktorým sme opekali slaninku, klobásku, ba do konca aj hadíkov z cesta či chleba obalený v syre – Terinke určite chutilo 😀
Neskôr sme do pahreby hodili pár zemiakov, ktoré som zabudla zobrať takže som sa po ne ešte vracala na Terezkinom bicykli  😀
Síce nám o trošku viac zhoreli ako sme chceli, ale aj napriek tomu sme všetko zjedli a spokojne sme sa ďalej zabávali s plnými žalúdkami. Pomedzi to sme hrali aj množstvo hier, ako napríklad ringo, schovávačku alebo hlúpeho kuchára.
Naozaj to bol veľmi pekne strávený deň, moc sme si ho užili. A najlepšie na tom bolo, že naša družinka Opíc, ktorá už bohužiaľ nestíha mať schôdzky kvôli radcovaniu iným, sa konečne po dlhej dobe stretla pokope na skautskom výlete 🙂

Miška – Zemák

Kategórie
Naše projekty Roveri Skauti Skautky Vĺčatá-Včielky Zborové akcie

100ročnicový Svojsíkov závod 2015

Pár fotiek zo Svojsíkovho závodu, ktorý sa konal 24. októbra 2015 na Záblatskej kyselke pri príležitosti 100 rokov skautingu v Trenčíne.

Stretli sa tu skauti a skautky z Trenčína, Trenčianskej Teplej a Piešťan a preukazovali svoje zručnosti pri plnení úloh z rôznych oblastí skautskej praxe. Na obed nechýbal guláš od našich roverov a nasledovalo vyhodnotenie závodu, kde tie najšikovnejšie tímy získali hodnotné ceny a diplom. Taktiež sme všetkým porozdávali naše 100-ročnicové nášivky a tričká vyrobené k tejto udalosti.

Kategórie
Vĺčatá-Včielky

Družinová opekačka – Kočky

Výlet družiny Kočiek na Záblatskú kyselku 4.10.2014  🙂

Kategórie
Skautky

Palacinky s Nutelou – Opice 29.3.2014

  29.3. v krásne sobotňajšie slnečné ráno sme sa s našou družinkou Opíc vybrali na výlet na Záblatskú kyselku spraviť si palacinky na ohni. Bola tam sranda, každá sme si mali pripraviť nejakú novú hru, ktorú nikto nepoznal. Všetky sme to zvládli a pripravili sme si zábavné hry.

Keď sme prišli na kyselku, upratali sme okolo ohniska a altánku. Potom sme mali zapáliť oheň na 2 zápalky a bez brezovej kôry alebo papiera. Podarilo sa to jedine Lucii, a tak sme nad jej ohňom opekali klobásky, slaninu a piekli palacinky 😛 . Nakŕmili sme tam slaninkou nielen nás, ale aj psíkov, ktorí behali po lúke. Aj keď okolo nás prebehli srnky, nezanechali nám v zemi žiadne stopy a tak sme sa domov vrátili bez sadrových odliatkov.

Miška si tam  vymyslela zábavku – pľula vodu na všetkých okolo, ale veď aspoň nám nebolo príliš teplo :D. Terina nás pri všetkom fotila a spravila nám družinovú fotku na strome, kde sme sa povešali ako opice.  Keď už sme boli najedené, išli sme do lesa hrať schovávačku. Behanie hore-dole kopcom nás poriadne vyčerpalo a tak sme si unavené posadali do altánku okolo stola a rozprávali sa o tábore.

Hrali sme tiež pantomimické preteky. Od nálad sme prešli cez povolania až k rozprávkam, a tak sme predviedli kratšiu verziu Janka a Marienky, ktorých zajala zlá ježibaba. Popritom sme dojedli nutelu a marhuľový džem, čo nám ešte ostal a nakoniec sme sa gúľali dolu kopcom. Skoro som sa skotúľala na čmeliaka, pretože ich tam všade bolo veľmi veľa. Večer sme už boli všetky unavené, vybláznené a vysmiate a keďže sa už aj stmievalo, pobalili sme sa a šli domov 🙂

text: Lucia Č.
foto: Terina

Kategórie
Oldskauti Roveri

Guláš s oldskautmi na Záblatskej kyselke

Kategórie
Písalo sa o nás

Záblatská kyselka – článok z mestských novín Trenčan

publikované v mestských novinách Trenčan č.6 /August 2008/ ročník1.

Kategórie
Písalo sa o nás

Mojich 8 hodín – altán na Záblatskej kyselke

Článoček zo stránky scouting.sk, o kampani Mojich 8 hodín, do ktorej sa zapojil aj náš zbor projektom Záblatská kyselka. Na projekte sme odpracovali viac ako 700 hodín dobrovoľníckej práce.

Altánok pri liečivej vode
Trenčianski skauti sa dva roky po tom, ako opravením prístupového mostíka ponúkli verejnosti bezpečný prístup k prameňu minerálnej vody Zlatovská kyselka, rozhodli vybudovať nad susedným prameňom Záblatskej kyselky oddychovú zónu s altánkom. „Počas 4 víkendov pracovali vedľa seba skauti aj rodičia, aby spríjemnili zanedbané prostredie okolo prameňa liečivej minerálnej vody pre všetkých ľudí. Na tejto akcii počas práce bolo vidieť súdržnosť i ochotu pomôcť druhým, ktoré sú v skautingu,“ vyjadril sa Ján Šulek z Trenčína. Na jar pripravujú osadenie infotabule o minerálnom prameni.

Originál článok:

 

Kategórie
Naše projekty Zborové akcie

PROJEKT: Altánok na Záblatskej kyselke

Projekt ktorého náplňou bolo vybudovanie Altánku a ohniska na Záblatskej kyselke sme zrealizovali počas jarných mesiacov 2007.
Vybudoval sa nový altán, nové ohnisko s lavičkami, upravilo okolie…. Materiálovo akciu podporilo Mesto Trenčín, všetky práce boli vykonané brigádnicky členmi 87. skautského zboru.

Poďakovanie patrí všetkým ktorí nelenili, prišli a pomohli. Spoločne sa nám podarilo vytvoriť veľké dielo. Som rád že máme toľko ochotných a šikovných skautov a skautiek…