Skautky

Moja družinka varí lepšie ako tvoja :)

Cez jarné prázdniny sme sa s družinkou Parné Valce dohodli,že si spravíme spoločnú družinovku. Program sme mali tentokrát na starosti my. Aj keď sme dlho nevedeli čo si na nich vymyslíme, nakoniec sme spoločnými silami ( pozdravujem hlavne Elišku) pripravili družinovú súťaž vo varení. Pravidlá boli jednoduché. Každá družinka dostala recept, suroviny a všetko potrebné k vareniu. Polárky mali placky, Parné valce lievance. Každá družinka varila približne hodinku a musím povedať, že oba recepty dopadli výborne. Aj keď nás časový limit trochu obmedzoval, nakoniec sme to našou spoluprácou zvládli. Menšie nedostatky v jedlách ( perníkové lievance, presolený dresing) sa síce objavili, ale naozaj sme si na oboch jedlách pochutili. Neskôr si pre nás Eliška pripravila menšiu ochutnávačku rôznych potravín/surovín. So zaviazanými očami sme ochutnávali múku,škoricu,korenie,citrónovú šťavu a tak ďalej. Užili sme si kopec zábavy a dúfame, že to nie je naša posledná schôdzka s vodáčkami 🙂

P.S. Kvalita fotiek nie je bohviečo, ale aspoň niečo 😀

Laura

Skautky Zborové akcie

Oddielová súťaž – pomôžte nám vybrať víťaza

Na poslednej oddielovke sme sa zahrali na fotografov. Mali sme za úlohu odfotiť čo najkrajšie fotky na rôzne témy a namiesto vyhodnotenia sme sa rozhodli vyhlásiť súťaž o najkrajšiu fotku z tých, ktoré sme odfotili v dvoch kategóriách – Krása prírody a grimasy. Súťažiaci sú Laura, Anna, Miška, Lucka, Sima, Nika, Kamča. Keďže chceme, aby bola súťaž objektívna, potrebujeme pomoc vás – všetkých členov zboru. Každý z vás môže hlasovať len jeden krát za ľubovoľnú fotku z oboch kategórií, teda každý z vás má jeden hlas v kategórii Krása prírody a jeden v kategórií Grimasy. Hlasovanie bude prebiehať len na zborovej webstránke v komentároch pod týmto článkom.

Ten, kto dostane od vás čo najviac hlasov vyhrá cenu a tak isto jeden z vás hlasujúcich niečo vyhrá. Prosím vás, hlasujte do komentárov štýlom Krása prírody – Meno, Vtipná fotka – Meno, vaše meno.

Súťaž bude trvať do 3.5.2016, víťazov vyhlásime 6.5. na oddielovke a potom budú zverejnení aj na zborovej stránke.

Všetkým vám vopred ďakujeme za hlasy a súťažiacim držíme palce !

Súťažné fotografie sú tieto:
1. kategória – Krása prírody

laura (2)    Laura

anna (2)                       Anna

nika (1)                    Nika

luca (2)                        Lucka

sima (1)                        Sima

miska (2)            Miška

2. kategória – Grimasy

Kamca                                                                      Kamča

laura (1)                                                                      Laura

anna (1)                                                                     Anna

nika (2)                                                 Nika

luca (3)                                              Lucka

sima (2)                                                                            Sima

miska (1)                                          Miška

Naše projekty Roveri Skauti Skautky Vĺčatá-Včielky Zborové akcie

100ročnicový Svojsíkov závod 2015

Pár fotiek zo Svojsíkovho závodu, ktorý sa konal 24. októbra 2015 na Záblatskej kyselke pri príležitosti 100 rokov skautingu v Trenčíne.

Stretli sa tu skauti a skautky z Trenčína, Trenčianskej Teplej a Piešťan a preukazovali svoje zručnosti pri plnení úloh z rôznych oblastí skautskej praxe. Na obed nechýbal guláš od našich roverov a nasledovalo vyhodnotenie závodu, kde tie najšikovnejšie tímy získali hodnotné ceny a diplom. Taktiež sme všetkým porozdávali naše 100-ročnicové nášivky a tričká vyrobené k tejto udalosti.

Naše projekty Zborové akcie

Súťaž: O štít Zlatoviec 2013

Fotogaléria z jarnej súťaže v skautskej zdatnosti „O štít Zlatoviec 2013“. Skauti si v medzizborovom zápolení medzi súťažnými dvojicami zmerali sily a preverili svoje vedomosti vo viacerých disciplínach.

Foto: Lukáš

Pozvánky

Súťaž O štít Zlatoviec 2013 – POZVÁNKA

Pozývame ťa !
Áno práve teba ! Osobne všetci skauti z Trenčína ťa pozývajú na tradičnú skautskú súťaž s názvom O Štít Zlatoviec. Ktorú spoločne spáchame dňa 20.4.2013 v Trenčíne časť Záblatie.

Naše projekty Zborové akcie

Súťaž – O štít Zlatoviec 2009

Tradičná skautská súťaž „O štít Zlatoviec“ vo svojom 3. ročníku bola opäť zaujímavá a napínavá. V skautským disciplínach – skautská a štátna symbolika, poznávanie rastlín a stromov, skautský telocvik, topografia, uzly, zdravoveda, šifry a zakladanie ohňa si zasúťažili 3 členné hliadky skautov, skautiek, vĺčat a včielok z Tr. Teplej, Púchova, Dubnice n/V, Piešťan a Trenčína….

Fotogaléria z akcie O štít zlatoviec 2009: