Kategórie
Oldskauti Zborové akcie

Najstarší člen zboru – br. Vitko oslávil 80-ku

Najstarší člen nášho zboru – br. Vitko oslávil okrúhle životné jubileum – 80 rokov. Pozrite si pár fotečiek a video z posedenia kde mu prišli zablahoželať skautskí bratia a sestry. Priateľská, rodinná atmosféra kde sa stretlo viacero generácii skautov a spoločne si zaspomínali na svoje skautské začiatky pri ktorých stál oslávenec – br. Vitko.

Kategórie
Roveri

Novinky na stránke – Meniny

Meniny, alebo ak chceš Sviatky v zbore je nová funkcia na našej zborovej webstránke. Ak si pamätáš, tak niečo podobné bolo aj na starej zborovke. Tam sa však zobrazovali iba sviatky za aktuálny deň, čo nebolo práve ideálne. Teraz sa už budú zobrazovať dnešné narodeniny aj meniny členov zboru plus 7 dní dopredu.

A ako vlastne vznikla táto nová funkcionalita? Podnet na jej vytvorenie dala Zuzka na fóre, a viacerí tiež podporili tento návrh. Keďže žiadny hotový plugin pre WordPress neexistoval, tak som sa pustil do tvorby vlastného, šitého na mieru :). Výsledný plugin sa nakoniec rozrástol na 477 riadkov PHP a HTML kódu + 213 riadkov CSS.

A ako to vlastne celé funguje a ako sa to ovláda? Je to jednoduché. Stačí, keď si v profile nastavíš dátumy svojich narodenín a menín v tvare „deň.mesiac“. Môžeš ich zadať ručne, alebo vybrať z kalendárika.

Nastavenie sviatkov v profile
Nastavenie sviatkov v profile

Sviatky členov zboru sa potom zobrazia vo forme widgetu v pravej časti stránky hneď pod widgetom pre akcie. Bude to vyzerať nejako takto (dátumy sú vymyslené):

Ukážka widgetu meniny/narodeniny
Ukážka widgetu meniny/narodeniny

A to je všetko. Takže nezabudni si pridať do svojho profilu dátumy svojich menín a narodenín, nech aj ostatní vedia kedy máš sviatok. A možno potom od nich dostaneš aj nejakú sladkosť 🙂 Tak to sa oplatí nie?

Ak máš nejaké návrhy na zlepšenie, napíš pod článok do diskusie, alebo do fóra do sekcie Zborové fórum -> Nová zborovka spustená – nápady, chyby.

Kódovanie PHP, HTML, CSS: Tip
Ikonky menín a narodenín: Tap

Kategórie
Roveri

Oslava Igorových 17. narodiek

Ako br. Igor – Magor  oslavoval svoje 17. narodeniny?