Zborové akcie

Ako sme klubovňu malovali

Naše skautky sa rozhodli že si zútulnia jednu z klubovní. Bolo potrebné vymaľovať. Po predbežnom zhodnotení sme dospeli k tomu že bude treba aj kompletne oškrabať staré malovky a vystierkovať steny aj strop. Tak sme sa pustili do toho.

Prvá etapa – vysťahovanie nábytku z klubovne prebehla rýchlo.

Druhá etapa – škrabanie starej malovky už bola väčším orieškom a zabrala celý týždeň. Nakoniec aj vďaka všetkým obetavcom sa podarila a steny boli čisté.

Tretia etapa– oprava veľkých dier v stenách a stropoch prebehla tiež úspešne a opravili sme všetky výtlky. Predchádzala jej ešte penetrácia stien a stropu.

Štvrtou etapou bolo stierkovanie. Vrhli sme sa na to, a za 1,5 dňa sme mali vystierkované. Ďalšia epizóda bola len pre silné povahy – brúsenie stierky. Boli sme ako mlynárski tovariši celí bieli, ale podarilo sa, mali sme obrúsené.

Etapa maľovanie bola už len čerešničkou na torte celej akcie. Po úvodnom nátere, nasledovali ďalšie dva, aby steny boli naozaj dokonalé.

Poslednou etapou po prvotnom hrubom uprataní bolo nalepenie soklov na podlahu, vymenili vypínače a zásuvky, namontovali svietidlá.

Náklady na materiál a náradie:

• stierka, penetrák, brusivo, náradie, lepidlo  cca  97 ,-€
  • farba  cca 50,- €
  • sokle – darovali Tip-Tap
  • zapožičanie náradia – Miro, Mišo, Mongol,

Vďaka patrí všetkým brigádnikom ktorí pomohli pri jednotlivých etapách brigády:

Terina, Zuzka, Siska, Lukáš M., Ignácio, Palo, Matej, Vladko, Vaness, Laura, Sisa, Matúš, Evka, Domča, Herkules, Mongol, Tip, Tap, Miro, Mišo, Lucka, Miška, Anet, Tess, Laura, Janka, Anina

Ako sami vidíte z jednoduchého vymaľovania klubovne bola storry na celý mesiac. Partia brigádnikov, veľa odpracovaných hodín, kopec materiálu a úsilia.
Preto pevne dúfam že si klubovňu ako aj celý skautský dom budeme udržiavať vo vzornom poriadku a budeme sa v ňom dobre cítiť a mať z neho radosť.

foto: Anina, Miro