Návody

Kockový scrabble

Pokiaľ ste len trochu zruční a máte nejaké to minimálne vybavenie, môžete si vyrobiť perfektnú hru pre oddiel, alebo pre družinu. Táto hra je aj pekným darčekom.
Pomôcky a materiál:
– 16 drevených kociek 1,5 x 1,5 cm (najlepšie bukové), šmirgeľ,ceruzku, kopirák, vypalovačku, alebo fixy.
Postup:
– Kocky upravíte tak, aby mali oblé hrany. Na to vám poslúži brúsny papier (šmirgel). Kocky musia mať tvar ako obyčajná kocka na človeče… Potom si vytlačíte na PC písmenká, ktoré ste si stiahli na našej stránke. Pokiaľ máte kocky presne 1,5 x1,5 cm ste vo výhode ak máte iné kocky musíte si písmenká primerane upraviť na potrebnú veľkosť. Potom kopírákom prekreslíte tieto písmenká na jednotlivé strany kociek. Len dve kocky budú mať namiesto písmenka skautskú ľaliu.  Ak máte vypaľovačku do dreva môžete si jednotlivé písmenká vypáliť. Ak ju nemáte môžete si písmenká nakresliť permanentnou (nezmazateľnou) fixou. No ak sa vám to podarí, tak stačí už len vyrobiť papierovú alebo drevennú krabičku.
Pravidlá hry:
Každý hráč si zoberie do dlaní všetkých 16 kociek. Hodí ich na rovnú plochu a snaží sa z hodených písmen zložiť čo najviac slov. Pokiaľ hráč hodí na kocke skautskú ľaliu môže si vybrať hocktoré písmeno z tejto kocky. Takto sa vystriedajú všetci hráči, body sa zapisujú. Hrá sa na vopred dohodnutý počet kôl. Vyhráva ten hráč, ktorý má najväčší počet bodov.

Stiahnuť nákres na výrobu Kockového scrabble.