Kategórie
Písalo sa o nás

Deň narcisov 2018 na TSK

Naše dievčatá v rámci Dňa narcisov 2018 zavítali rozdať narcisy aj do sídla TSK.

Samotné videjko si môžete pozrieť tu dolu:

https://www.facebook.com/vaszupanbaska/videos/1934108059993655/
Kategórie
Zborové akcie

Deň narcisov 2014

11. apríl, deň keď sú slová zbytočné. Tak ako každý rok aj tento rok sme tu mali deň narcisov. Ide o celoslovenskú zbierku na podporu boja proti rakovine. My skauti a skautky z 87. zboru zo Zlatoviec sme sa opäť s radosťou zúčastnili tejto zbierky. Stretli sme sa ráno o ôsmej v našom skautskom dome, rozdelili sa do skupín a vyrazili sme do škôl a ulíc v Trenčíne. Počasie nám prialo a aj preto bola zbierka veselá a úspešná.

Týmto by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastnením za pomoc a taktiež aj obyvateľom mesta Trenčín za ich ochotu prispieť, bez vašej pomoci by to nebolo možné.

Vyzbierali sme a poukázali na účet LPR peknú sumu: 2625,72€ a 50,-CZK.

Video z akcie, ktoré publikovala Trenčianska internetová TV:

Kategórie
Naše projekty Zborové akcie

Deň narcisov 2013

Tak ako každý rok, aj teraz sme sa my skauti a skautky z 87. zboru v Trenčíne stretli dňa 12. apríla ku dňu narcisov, aby sme pomohli tým ktorých postihla zákerná choroba ktorou je rakovina.

Stretli sme sa ráno o ôsmej v našom skautskom dome v Zlatovciach, prišlo nás vyše dvadsať, rozdelili sme sa do šiestych skupín priemerne s piatimi až šiestimi členmi a o deviatej sme vyrazili do mesta a vybraných škôl. Napriek počasiu, ktoré nás prekvapilo dažďom bolo rozdávanie uspokojivé a úspešné. Rozdali sme okolo 3 000 narcisov a dokopy sme vyzbierali cca 2 600 eur. No toto všetko by nebolo možné bez pomoci prostých občanov nášho mesta, ktorí ochotne a s úsmevom prispeli na boj proti rakovine. Veríme že tie peniaze pomôžu tomu, kto tú pomoc naozaj potrebuje.

Text: Rasťo
Foto: Vlk, Lukáš

Kategórie
Naše projekty Zborové akcie

Deň zeme a Deň narcisov 2010

Každoročne sa skautky a skauti 87. skautského zboru zúčastňujú Dňa zeme a Dňa narcisov. Nechýbali ani tento rok a pomohli tak dobrej veci …

Fotogaléria z Dňa zeme a Dňa narcisov 2010:

Kategórie
Naše projekty Písalo sa o nás Zborové akcie

Deň narcisov 2008

Každoročne sa členovia nášho 87. skautského zboru pripájajú ako dobrovoľníci k Lige proti rakovine pri organizovaní Dňa narcisov. Ako vyzeral tento deň v roku 2008?

Z nášho zboru sa Dňa narcisov 2008 zúčastnilo 7 hliadok, v každej z nich boli priemerne 4 skautíci alebo skautky.
11. apríl bol prekrásny slnečný deň, a preto sa našim hliadkam darilo vynikajúco. Vyzbierali prekrásnu sumičku:
94 925,-SKK
5,50 EUR
71,- CZK

Všetky peniažky boli hneď v piatok odoslané na účet Ligy proti rakovine SR.

Všetkým, ktorí sa zapojili a pomohli patrí vďaka, boli ste naozaj šikovní.

Článok z www.scouting.sk o Dni narcisov 2008:

Kategórie
Zborové akcie

Deň narcisov 2003

V roku 2003 sa náš zbor opäť zapojil do celoslovenskej akcie Deň narcisov. Takže ráno 4. 4. 2003 sme sa všetci pekne stretli v Sk. dome, kde sme narcisky rozdelili a pridelili ich jednotlivým skupinkám. Potom sme sa už rozpŕchli po celom meste a obdarúvali všetkých ľudí. O 15:00 sme sa všetci opäť stretli ale tentoraz sme už nič nedelili, ale iba počítali vyzbierané peniažky. A nebolo ich málo. Celkovo sme vyzbierali a na konto Ligy proti rakovine odovzdali sumu 45 271,10 Sk. Poďakovanie by patrilo všetkým členom nášho zboru, ktorí nelenili a pomohli pri tejto charitatívnej akcii.
A ešte zopár postrehov a názorov jednotlivých skupiniek:
Z klubovne sme si to namierili na výstavisko TMM. Najskôr sme trocha blúdili, ale potom sme si mašli celkom dobré miestečko, kde sa nám darilo. Potom sme museli ísť ešte na obed do školy a tam nám ešte 3 učiteľky prispeli a potom sme išli rýchlo do klubovne.
Pri našej ceste mestom sme rozdávali narcisy všetkým ľuďom, ktorí prejavili svoj záujem prispieť Lige proti rakovine. Nadväzovanie kontaktu bolo bez problémov, najmä u mladšej generácie, ktorá bola dobre informovaná o tejto humanitárnej akcii.
Na ceste zo skautského domu-smer Hasičská ulica sme nestretli zrovna najprívetivejších ľudí. Buď sa nám vyhli, alebo nás odpísali hneď pri oslovení. Ale ako sme sa blížili do centra, akoby sa všetci ľudia zmenili a začali nám ochotne prispievať. Rozhodli sme sa, že navštívime ZŠ na Východnej ulici. Pešo sa nám ísť nechcelo a tak sme si počkali na autobus. Ešte na zástavke sme rozdávali nejaké narcisky, ale len čo sme nastúpili do autobusu, všetci sa na nás vrhli. V škole sme navštívili niektoré triedy a obdarovali nejakých žiakov, ba dokonca aj učiteľov. Ako sme vychádzali zo školy, zacítili sme krásnu vôňu čerstvého chrumkavého chleba, ktorá nás tak zlákala, že sme nemohli nenavštíviť pekáreň. Príspevky boli hojné, a tak sme spokojní odišli na autobus. Museli sme síce dobiehať, ale nič to, mali sme aspoň rozcvičku. Ďalšia cieľová stanica bola Jilemák. Pred vchodom sme stretli brata Stenlyho s družinkou. Spolu sme sa vybrali dovnútra. Počas hodiny bolo na chodbách len pár ľudí, a tak sme sa spočiatku trocha nudili. Ale len čo zazvonilo na prestávku, opäť sme boli stredom pozornosti. Študenti a profesori sa nebáli prispieť peknými sumičkami, aj keď občas obetovali aj svoje dlhodobé úspory :). Takto sme sa zbavili takmer všetkých narcisov. Vybrali sme sa na dlhú a namáhavú cestu späť do klubovne. Strihli sme si to cez mesto, kde sme si kúpili nejakú obživeň. Rozdali sme aj posledné narcisy, dokonca niektorí obetovali aj svoje. A tak sa naše poslanie skončilo a spokojne sme dorazili do klubovne.
———————
Naše prvé kroky pri Dni narcisov viedli na Okresný úrad v Trenčíne. Ale neostali sme len tam. Ulicami Trenčína sme smerovali k nemocnici. Niektorí ľudia sa už sami hlásili a chceli prispieť. Okrem iného sme boli aj v S. telekomunikáciách, v Záchrannom a hasičskom zbore, v poisťovni Kooperatíva, v Lekárni…. Ako sme zistili ľudia s nižšími príjmami (podľa odhadu) prispievali aj poslednými peniazmi.
————————————————————————————–
Naše rozdávanie narcisov sme úspešne začali v predajni nemenovanej (Eurotel na Štefánikovej ulici), pokračovali sme na Okresnom úrade (4 poschodia a x kancelárií). 23 nás odviezla na Nám. Sv. Anny, obdarovali sme aj autobusára. V sociálnej poisťovni boli veľmi milí ľudia, riaditeľ nám pridelil sprievodkyňu. Zlatý klinec bol na Hotelovej škole, kde sme dali, čo sme mali aj s Pedricou a jej skupinou. A tak sme vyčerpaní, ale s dobrým pocitom dorazili do Sk. domu.