Na schôdzky Návody Skauti Tipy na výpravu Zaujímavosti

Výroba domáceho podpaľača a družinovka Netopierov

3.3.2023 – Družina Netopierov sa rozhodla že pôjdu po dlhom čase von, no počasie im moc neprialo a po ceste na ich miesto sa rozpršalo. Družina sa i tak rozhodla pokračovať – „skaut je predsa nepremokavý“. Na tejto schôdzke družina okúsila silu prírody a hlavne dažďa, ktorý im spôsobil komplikácie pri rozkladaní ohňa.

Družina si vzala z tejto situácie ponaučenie a pretože skaut je vždy pripravený, rozhodli sa že budú najbližšie na takéto zlé počasie pripravení, rozhodli sa teda po domácky si vyrobiť podpaľač.

Výroba podpaľača je veľmi jednoduchá:

Čo na to budete potrebovať?

• Odličovacie tampóny alebo vatu
  • Vazelínu

[Obe suroviny zoženiete v drogérii.]

Skombinovaním týchto dvoch predmetov nám vznikne dokonalý malý podpaľač, ktorý nám za nepriaznivého počasia pomôže pri zapálení ohňa. Takýto podpaľač ľahko vzplanie,  dokáže horieť niekoľko minút a dokonca do istej mieri odolá vetru.

To akým spôsobom dáte dokopy suroviny je iba na vás, buď si vyrobíte vazelínové guličky alebo ako chlapci „Vazelínový hamburger“ kedy vazelínu umiestnili medzi dva tampóny.

Tip nakoniec: podpaľač si vložte do nejakej krabičky aby vám nezašpinil váš batoh.

!Pamätajte výrobok ma slúžiť ako pomôcka, takže opatrne pri narábaní sním a len pod dozorom radcu.!

A nakoniec video ako chlapci skúšajú podpaľač.