Zborové akcie

Výlet na Ostrý vrch 2003

Je sobota 26. apríla 2003. Stretávame sa na zástavke na Hasičskej ulici, aby sme sa autobusom dostali do Kubrice, odkiaľ podnikneme výstup na Ostrý vrch. Na Hasičskej nás je v autobuse síce pomenej, ale na ďalších zastávkach pristupujú ďalší skautíci a skautky, a tak nás je o chvíľu skoro polovička autobusu. Asi po 15 minútach jazdy vstupujeme na konečnej. Každý sa narovnáva a pomaly ale isto šliapeme do kopca smerom za dedinu. Po ceste sa ešte zastavujeme na otoči, kde oddychujeme na kladách dreva. Posilňujeme sa čajom, vodou, či nejakým keksíkom. Opäť stúpame do kopca, tentoraz podľa žltej značky a máme namierené na Lúčky. Tu opäť chvíľočku oddychujeme a kocháme sa peknými výhľadmi a prekrásnou prebúdzajúcou sa prírodou. Už vidíme aj Ostrý vrch, ktorý sa majestátne týči pred nami. Z posledného výškového tábora útočíme priamym stúpaním rovno na vrchol. O necelých 20 minút už všetci členovia našej expedície stoja na vytúženom Ostrom vrchu. Každý pokladá malú či väčšiu skalku k mohyle zakladateľa skautingu v ČSR A. B. Svojsíka. Zapisujeme sa do vrcholovej knihy. Utvárame kruh a z našich hrdiel zaznievajú pokriky. Náš pobyt na vrchole ukončujeme gilwelským kruhom a spoločnou fotografiou. Cestou dolu stretáme ešte skupinku oldskautov, ktorí tiež vyrazili na jarnú vychádzku. Zastavujeme sa ešte na jednej z lúčok, kde hráme zopár malých hier. Našou ďalšou zastávkou je lúka Hanúska. Tu zakladáme oheň a opekáme, aby sme sa posilnili po namáhavom výstupe. Po chvíli začíname hrať hru Čamprla. Všetkým to ide od ruky, takže je to zaujímavý zápas medzi dvoma družstvami. čas však už ale pokročil a musíme sa pobrať na cestu späť do civilizácie. Naša výprava sa nám vydarila a určite sa stretneme na Ostrom vrchu aj o rok.