Tričká našej výroby

Určite každý člen nášho zboru má aspoň jedno, niektorí aj viacero tričiek, ktoré sme si sami vyrábali. Tričká vyrábame ako spomienku na tábory, ceny do súťaží či zvedaviek.

Samotná myšlienka výroby tričiek ma napadla ešte v roku 2003, kedy som sa zúčastnil na akcii VVS. Tam na jednom z workshopov bola práve výroba linorytov. Na mieste sme skúšali do gumy nožíkom, alebo dlátkami vyryť rôzne motívy, ktoré sa potom otláčali na papier alebo textil. Technika to bola zaujímavá, ale dosť pracná, preto sa nám toho moc nepodarilo.

Nápad ma však natoľko zaujal, že už v roku 2006 som pripravil prvú jednoduchú grafiku na táborové tričká, a doma po večeroch pri lampe pracne nožíkom strúhal svoj prvý linoryt. Farbu zadovážil br. Ignácio, a tak nám nebránilo nič v tom skúsiť si výrobu tričiek na tábore Kubrica 2006. Na moje veľké prekvapenie sa tričká vydarili a farba pekne držala a nevypierala sa. To nás navnadilo do dalších pokusov a techník na zlepšenie.

Technika zaujala aj Tip-Tapovcov, ktorí sa postupom rokov vypracovali na skutočných odborníkov vo výrobe šablón na tričká. Vedia aký vzor je vyrezateľný, ako si ľahko preniesť nákres na gumu. Sledovať ich ako si s ľahkosťou režú do gumy a tvoria budúce razítko na tričko je nádherný zážitok.

Každoročne pripravia tričko s táborovým motívom, tričká pre ceny do súťaží, ako aj ceny na zvedavky a pod. Vždy je to nový zaujímavý motív, pekne prepracované detaily a nápaditá grafika…

Tu je zopár výtvorov, ktoré sa podarili:

Viete o nejakých ďalších zborových tričkách ktoré mi v galérii chýbajú? Pridajte fotku do galérie.