Písalo sa o nás

Skauti vymenili pohodlie za užitočnú prácu

V sobotu 9. apríla si členovia 87. skautského zboru v Trenčíne privstali, aby očistili prameň kyselky v Záblatí. Ani uplakané ráno im neubralo na nálade. Vodca oddielu Ján ŠULEK s oddielovou prezývkou Mongol s prehľadom porozdeľoval jednotlivým
členom úlohy a sám svojím pracovným výkonom udával jeho tempo.

Bola radosť pozerať sa ako jedna skupina čistila koryto potoka, druhá zhrabávala lístie a tretia rezala drevo. Eriqe, Jano, Maja, Dodo, Herkules, Mišo,Tip Tap, Ignácio a Poletuška pracovnými výkonmi za vodcom nezaostávali. Je veľmi príjemne konštatovať, že skupina skautov je veľmi dobrým kolektívom. Neboja sa žiadnej práce. Zaviazali sa, že venujú 8 hodín pre verejnoprospešné práce. Čistenie prameňa
kyselky v Záblatí bola ich prvou etapou. V druhej etape plánujú pokosiť a upraviť priľahlú lúku, aby sa tam mohli hrať aj malé deti. V tretej etape by chceli upraviť aj okolie prameňa kyselky v Zlatovciach. Plánov majú skauti veľa, preto uvažujú o tom, že rozšíria svoj záväzok o odpracovaní hodín pri verejno-prospešných prácach. Uznanie si zaslúži aj pohotová reakcia poslanca mestského zastupiteľstva Martina Barčáka.
Keď spolu s Viliamom Fraňom – Sokolom pripravovali plánované akcie skautov, zistili, že verbálna podpora je málo a preto s viceprimátorom Antonom Bocom zabezpečili aj technickú podporu. Všetci traja ukázali, ako majú kompetentní podporiť iniciatívu mladých ľudí. Skauti vymenili pohodlie tepla domova za sychravé sobotné dopoludnie a urobili kus dobrej práce. Pochopili, v čom spočívajú ľudské hodnoty.

(vš)

publikované v INFO Trenčín č8. z 21. apríla 2005