Skautky

„Prespávačka na Ostrom vrchu“

Horúceho augustového dňa  tohto leta (25.8.2016) sme sa my, skautky vybrali na Ostrý vrch prenocovať. Stretli sme sa v skauťáku, pobalili všetko potrebné a plne nabalené sa odobrali na stanicu. Do Kubrice sme sa dostali autobusom a odtiaľ pešo až na Ostrý vrch. Ako to u nás býva, zastavili sme sa na táborisku, pospomínali na minulé tábory a pojedli už nejakú tú desiatu. Po nejakom čase sme šli ďalej. Na Lúčkach sme založili oheň, poopekali, zahrali hry a tešili sa na nastávajúcu noc pod hviezdami.

Žiaľ, plány nám skazila naša skautská sestra Kamila so svojím zubárom, ku ktorému mala ísť skoro ráno na prehliadku. Smutne sme teda zošli z vrchu a čakanie na autobus sme si skrátili návštevou zmrzlinárne v meste :P. Potom sme sa vrátili do skauťáku a rozjímali nad premrhanou príležitosťou. Ale sme predsa nejaké skautky takže šup ho hneď uvariť cestoviny s čerešňami a grankom, schmatnúť celty a uloźiť sa za búdami na dvore. K tomu všetkému ešte padali hviezdy, takže nám nič ku šťastiu nechýbalo a Kamilin zubár bol určite tiež spokojný :))

Anna Mária