Skautky

Opice a Polárky na Kubrici

V jeden krásny prázdninový pondelok (27.2.2017) sme sa rozhodli spraviť si menší výlet na naše táborisko v Kubrici. Postupne sme sa všetky stretli v autobuse, ktorý nás doviezol na Kubrické námestie a odtiaľ sme sa pešo vybrali na táborisko. Ešte pred vstupom do hory sme sa zastavili pri jednom milom kocúrikovi Vincentovi, ktorý si nás zjavne veľmi neobľúbil 😀.

Našim ďalším stopom bol veľký plyšový medveď prichytený medzi dvoma stromami. Nechápali sme, ale na pamiatku sme to odfotili a šli ďalej. Cesta tam ubehla celkom rýchlo, cez to kecanie sme si to ani neuvedomili a boli sme na mieste. Na táborisku sme sa všetky vyložili, teda okrem Anny pretože Anna asi pojem ‚opekanie‘ nepochopila a nezobrala si vôbec nič, žiadne jedlo, žiadna voda ba ani žiadny batoh 😀. A jej odôvodnenie situácie bolo také, že je najedená ešte od včera 😂.  Samozrejme o niečo neskôr ju hlad chytil, a tak to vzala tak, že sa zžije s prírodou. Zúfalá Anna sa nahltala malých nahnitých bukvičiek spolu s výdatnou stromovou kôrou. 😂 Ale samozrejme ako správne skautky, sme sa potom rozdelili a dali jej z nášho jedla prichystaného na opekačku. Zohnali sme palice na opekanie, drevo, založili oheň a šlo sa hodovať.

Po výbornom skautskom obede pri ohni sme sa rozhodli, že si zahráme nejaké hry, pri ktorých sme sa veľmi nasmiali. Skúste si dať kúsok špajdle medzi zuby, tak aby vám roztiahla celé ústa. Následne skúste povedať nejaké slovo alebo vetu, uvidíte že sa smiechu určite nevyhnete! Po menších zábavných aktivitách nasledovalo upratovanie, bláznivé fotenie, smiech a ďalší smiech. Pomaly sme sa zberali preč, s dobrým pocitom v srdciach a ďalším pekným zážitkom. Cestou dole sme sa rozprávali o rôznych výzvach ktoré nás zaujali a boli sme celé nedočkavé, kedy už príde tábor, aby sme sa mohli do väčšiny z nich s odvahou pustiť.

A na záver ešte Annine malé príhody z nášho výletu: O nepribitej lavičke plnej jedla, ktorú prevrhne až do oblakov keď si nevedome sadne na jej samý okraj a už leteli na zem špekačky, klobásky, chleba, zelenina a samozrejme aj naša Anka. A už vôbec sa nebudeme zmieňovať o tom, ako omylom zašpinila celý Rumančekov vak od Nutelly, ktorý potom chcela v potoku umyť no zašpinila ho ešte viac. Aj tak ťa ľúbime! 😂 💜 Určite to bol skvelý výlet a už teraz sa tešíme na ďaľší!

Miška