Zborové akcie

LST Stará Turá 2013

Tento rok nebol iný a znovu patrili prvé dva letné prázdninové týždne skautskému táboru. Tentokrát sme sa rozložili na novom mieste – v Topoleckej (časť Starej Turej). Vďaka šikovným roverom išlo na stavačke všetko ako malo a tak bolo táborisko v neďeľu pripravené na zvedavých nováčikov ale aj ostrieľaných skautov a skautky.

Etapová hra sa niesla v znamení cestovania po krajinách. Malo to však háčik – lietadlo, ktorým sa naši cestujúci vydali za dobrodružstvom, nebolo iba lietadlo. Bol to tiež stroj, ktorý mal schopnosť cetovať v čase. Nanešťastie sa pokazil, takže okrem spoznávania zvykov jednotlivých krajín bolo našou úlohou lietadlo opraviť. Kým sa nám to podarilo, pristáli sme v Taliansku, Austrálii, Amerike v čase Indiánov, v Afrike, Tibete ale aj na Slovensku.

Vyskúšali sme si výrobu karnevalových masiek, upiekli sme si pravú talianzku pizzu vo vlasnoručne postavenej peci, zostrojili sme si vozidlá, s ktorými sme sa zúčasnili slávnej Rally Dakar. Tiež sme zdolali najvyšší vrch v okolí – Javorinu. Okrem toho sme si vyskúšali varenie halušiek v kotlíku, batikovanie, tieňové divadlo a hrali sme veľa nových hier.Ani na tomto tábore nemohol chýbať slávnostný táborák. Ten náš bol trochu špeciálny. Pripomínali sme si totiž sté výročie založenia skautingu na Slovensku. Aby sme boli aj trochu užitoční, zapojili sme sa do brigády – pomáhali sme hrabať neďalekú lúku Borotová.

Verím, že sa bude všetkým na tento tábor dobre spomínať a že nebol náš posledný spoločný 🙂

Chcela by som sa ešte poďakovať všetkým, čo pomáhali s prípravou tábora. Bez Vás by to naozaj nešlo.

PS: fotky pribudnú čo nevidieť 🙂

Fotogaléria z Tábora Stará Turá 2013:

foto:  Terina, Vlk