Kategórie
Oldskauti Zborové akcie

Jarné brigády 2005

Jar bola v našom zbore aj znamením brigád. A vrhli sme sa na to skutočne so všetkým elánom. Okrem brigád okolo skautského domu ame nelenili a priložili ruku k dielu aj na záblatskej či zlatovskej kyselke, okolo kultúrneho domu, či zástavky v Zlatovciach.

Prvú veľkú brigádu sme zorganizovali v sobotu 9. apríla. Stretli sme sa na Záblatskej kysleke aby sme upravili troška cestu a okolie kyselky. Aj keď ráno spočiatku mrholilo a neskôr aj pršalo naši roveri a roverky nelenili a prišli v početnej zostave. Okrem lopát, hrabličiek a podobného náradia ame mali aj ťažkú techniku v podobe bágra.
A ten nám aj s ujom bagristom dobre pomohol. Stihli sme upraviť koryto potoka, opraviť kúsok cesty, ale aj pohrabať listy okolo kyselky. Nezabudli sme ani na vyzberanie odpadkov po neposlušných návštevníkoch. Odmenou pre všetkých bol výborný gulášik, ktorý nám pripravil br. Vilo.

Ďalšou brigádou bolo osádzanie sociálnych zariadení v skautskom dome… Akciu si pripravili a aktívne pomohli naši bratia oldskauti. My sme im asistovali a pomahali ako sme vedeli. Vo štvrtok 14. apríla sme sa stretli v skautskom dome, oldskauti prineisli všetko potrebné náradie a mohlo sa začať. Osadili sme jeden záchod, potom sa pokračovalo s umývadlom a na záver zachod č. 2. Ako bratia oldskauti ukázali, sú naozaj šikovní kutilovia, a sme radi že nám prišli pomôcť.

Pondelok 18. apríla ako aj štvrtok 21. sme poobedie strávili na Záblatskej kyselke, kde sme obrezávali stromy. Stromy boli strašne polámané a takmer celé ležali na zemi. Snažili sme sa ich obrezať a upraviť. Jeden skautík pracoval s motorovou pílou, tú ostatná upratovali zrezané konáre. Práca nám išla pekne od ruky a bolo za nami vidieť tú veľkú zmenu. V tejto práci sme pokračovali aj v sobotu 14. mája. Tu nám bol pomôcť aj brat Pavel a jeho mot. pílka…

Piatok 29. apríla sa všetci skauti zo skautského domu pustili do hrabania parčíku v Kultúrnom dome. Zapojili sa skautky a j skauti, a tak práca išla pekne od ruky… Ku koncu nás už zahnal dážď, ale aj tak sme dosť pomohli…

Sobota 7. mája bola venovaná úprave a oprave Zlatovskej kyselky. Opravili sme zničenú lavičku, a zrenovovali most.

A zatiaľ poslednou brigádnikou akciou bolo kosenie trávy okolo skautského domu ako aj okolo zástavky v Zlatovciach.

Všetkým ktorí prišli (a bolo vás dosť), pomohli a obetovali svoj voľný čas pre dobrú vec, by som rád povedal jedno veľké ĎAKUJEM…

Mongol