Vĺčatá-Včielky

Japonská prespávačka včielok

So včielkami (Kočky a Svätojánske mušky) sme sa na jeden marcový víkend dostali do Japonska. Začalo to v piatok na oddielovke, kde sme si vyrobili cancáky – zošity na spomienky, zápisky a odkazy z rôznych akcií a táborov. Zúčastnili sme sa tiež Sumo zápasov, kde sa dvojica zápasníkov snažila vytlačiť toho druhého z vyznačeného územia, avšak mohli stáť len na jednej nohe.

Na večeru sme si v 2 skupinách spravili sushi a baby pripravili prekvapenie pre svoje radkyne, ktoré mali prísť neskôr. Večer sme si tiež zahrali divadlo Nó, kde jedna časť skupiny boli nemí herci a hrali predstavenie a druhá časť rozprávala príbeh a vydávala zvuky. Takto sme sa dozvedeli, ako samuraj naučil bojovať svojich učňov, ako sa gejša pri predstavení potkla a zlomila si nohu, prečo kuchár presolil sushi a ako vyzerá tradičný japonský karneval. Na dobrú noc sme si prečítali rozprávku a šli spať.

V sobotu sme boli v mestečku a hrali ringo, frisbee a iné hry, skákali do diaľky v piesku a po návrate si Kočky v klubovni robili družinové tričká pomocou Sava. Spoločne sme si na obed spravili ešte mrkvovú polievku s rezancami a keď bolo všetko upratané, hrali sme sa na dvore dokým neprišli rodičia.

Keďže sme nestihli všetko podľa plánu, na ďalšej oddielovke sme sa učili kresliť niektoré znaky z japonského písma a tiež sme si varili a ochutnávali rôzne sypané čaje – najväčší úspech mal ovocný – Opojenie Fatimy 😛