Na schôdzky Roveri Skauti

Februárová oddielová schôdzka

Každý mesiac, väčšinou prvý piatok v mesiaci  sa celý chlapčenský oddiel stretne na oddielovej schôdzi. Náplňou týchto schôdzí je riešenie fungovania oddielu, dohadovaní a vymýšľaní spoločných akcii, no niekedy i riešenia prípadných problémov aby sme ako oddiel vedeli fungovať naplno a čo najdlhšie.

Hlavným bodom tohtoročných „oddieloviek“ je učenie sa a pre niektorých členov opakovanie si skautskej praxe a tým pripravovanie sa na záverečné otestovanie.

Témou februárovej schôdze (10.02.2023) bola Zdravoveda / Prvá pomoc.

Bežne to vyzerá tak že radcovia či vodca vysvetľujú a učia danú tému zo skautskej praxe. Na tejto schôdzi sme to však poňali trochu inak.

Družina Netopierov si spoločne robila odborku Prvá pomoc ktorej venovali niekoľko družinoviek a aby dokázali radcovi že naozaj Prvú pomoc ovládajú a sú hodní túto odborku nosiť, zaujali pozíciu učiaceho namiesto radcov.

Naučili mladších členov oddielu ako a kedy podať prvú pomoc či ako postupovať pri rôznych zlomeninách alebo ako komunikovať pri volaní na čísla 112 a 155.

Netopiere túto skúšku zvládli a úspešne dokončili odborku prvá pomoc.