Písalo sa o nás

Zvedavka Mestská v Info Trenčín

Už tradične patrí jeden jesenný deň mesto Trenčín skautom. Tento rok sa tak stalo v sobotu 23. októbra, kedy trenčianski skauti obsadili Mierové námestie a otvorili už X. ročník sútaže Zvedavka mestská. Podujatie ocenilo približne 130 návštevníkov…..
Už od 7.00 organizátori z 87. skautského zboru pripravovali pódium, ozvučenie, registračné miesta, nechýbali ani typické skautské podsa-dové stany. Hneď pri vstupe privítala návštevníkov viazaná stavba brány postavená s pomocou bratov 32. skautského zboru, informačné plagáty a fotografie celoročnej činnosti, táborov, medzinárodných akcií. „Zvedavka mestská je skautská sútaž, ktorú sme sa tento rok rozhodli prezentovať i  verejnosti, preto sme požiadali Mesto Trenčín práve o jej uvedenie na Mierovom námestí. Otázky pre súťažiacich sa týkali Trenčína a jeho histórie, zaujímavostí i tajomstiev,“ povedal na margo súťaže jeden z organizátorov. Nemálo Trenčanov muselo potrápit pamäť, keď ich mladí skauti zasypali otázkami o významných i zabudnutých miestach krajského mesta. Pre tých, ktorí nesúťažili, boli pripravené tvorivé dielne, stena podpisov, pílenie dreva, pribíjanie klincov, odtláčanie zemiakov či hod na presnosť. Sychravé počasie spríjemňovala skautská atmosféra, teplý čaj a lákavé výhry pripravené pre najlepších. Okoloidúci sa zastavili, aby sa čo – to dozvedeli o skautingu, iní si vyskúšali workshopy. Popoludní bolo vyhodnotenie skupín, odovzdávanie cien, ktoré súťažiacim pripomenú, že o rok sa oplatí prísť znova.  (bm-zm)

Info Trenčín č. 23 z 18. november 2004