Písalo sa o nás

Zvedavka mestská 2001- článok z novín

1. 12. 2001 sa v Trenčíne konala skautská Zvedavka. Okolo 9:00 sa vlci, včielky a skautky z Prievidze, Trenčianskej Teplej a Trenčína stretli v našej starej klubovni. Všetci v dobrej nálade sme si na zahriatie zahrali pár hier a občerstvili sa teplým čajom. Neskôr sme sa zoradili do skupiniek a Zvedavka sa mohla začať. Po rozdelení sme sa všetci vydali svojím smerom, vyplniť otázky. Niektoré otázky boli aj pre Trenčanov veľmi zložité. Napr. otázka, kedy bol postavený Morový stĺp. Pri nej sme sa teda poriadne zapotili! Najprv sme sa vydali do informačného centra, to však ……..
bolo zatvorené, tak sme sa rozhodli ísť do múzea. Tam nám bohužiaľ informácie neposkytli, ale poradili nám, že by to mohlo byť priamo na Morovom  stĺpe. Prezreli sme stĺp z každej strany, ale rok sme nenašli. Keď sme len tak brázdili pohľadom, do oka nám padla galéria oproti stĺpu. Tam sa nám ochotná pani snažila z celých síl pomôcť. Hľadali sme tam v rôznych knihách, až napokon zatelefonovala svojmu vzdialenému známemu. Ten však odpoveď na  našu otázku síce nevedel, ale poradil nám aby sme sa skúsili opýtať v Krajskej knižnici. Tam ochotne zatelefonovali ďalším známym, ktorí nám po chvíli späť zatelefonovali správnu odpoveď. Bol to rok 1712. Vďační sme bežali naspäť do klubovne. Bol to zaujímavý zážitok, pretože za naše úsilie sme boli odmenené pekným diplomom a pamätným listom.

napísali Maruška a Amira