Zvedavka HRADNÁ 2003

6. november 2002 Zamykám bránku skautského domu, zvedavka v Trenčíne sa skončila. Bola celkom úspešná, najmä účasť 123 ľudí potešila. Ako tak idem parkom domov, pomedzi stromy vidím trenčiansky hrad. Mozgové závity pracujú, čo tak o rok na hrade?……
od 16. novembra 2002 do augusta 2003
Myšlienka o zvedavke na hrade sa medzičasom odložila do pamäťového šuflíka, ale občas sa vynorila,  ako sa blížil koniec leta stále častejšie.
5. september 2003
Navštívil som riaditeľku trenčianskeho múzea. „Áno môžete mať súťaž, len si dajte oficiálnu žiadosť.“
9. september
Osobne som doručil žiadosť o povolenie organizovať zvedavku na Trenčianskom hrade. S pocitom radosti, že sa zatiaľ darí a odpoveď príde do 2 týždňov som ešte v ten deň poslal pozvánku do Skautských zvestí. Keď už bude na tom hrade, nech je čo najväčšia účasť.
od 9. septembra 2003 do 12. októbra 2003
Uspokojený, že všetko ide ako má som sa venoval iným veciam. Len pri ceste vlakom z Ba do TN z VVS 2003 ma prepadol zváštny pocit. Strach alebo čo to bolo. Za týždeň zvedavka a, nič.
13. októbra 2003
Vďaka Bohu za Mongola, spoločne s Mongolom, Tipom a Tapom robíme zvedavkové otázky, Mongol aj visačky pre organizátorov, diplomy, ceny, Tip Tap pečiatku, Sopel pamätné lístky. „Úf už aspoň čosi máme.“
15. október 2003
Zvoní mi telefón „Haló, sme asi 20 skauti z Banskej Bystrice a chceli by sme ísť na zvedavku, môžeme prespať?“ Moja odpoveď „prosím?“ Nebol som ďaleko od infarktu. Rýchla porda s Čajkou: „neboj, môžu kľudne prísť, budú mať kde spať!“ Veriac slovám Čajky večer zaspávam.
16. október 2003
Zvedavkové otázky sú nafotené, ako aj pamätné listy. Opäť krok dopredu. Avšak nepríjemný pocit, že som na niečo zabudol ma stále prenasledoval.
17. október 2003
15:30 – v práci padla, už mám hlavu len pre zvedavku. Zobrať konvicu na čaj, o 17:00 porada v sk. dome, o 18:45 prídu Bystričania.
18:45 – stanica Trenčín, vlak má meškanie 35 minút. Keď konečne príde, vyrúti sa na nás 20 skautov s úsmevom „Kde budeme spať?“ Ubytovatelia si berú svojich noclažníkov (vďaka Vám za to!) avšak Čajkyn dom sa mení na hotovú ubytovňu. Okolo 21. hodiny prídem konečne domov. Nastupujem na 2. smenu. Treba podoťahovať množstvo drobností a pripraviť si všetko na zajtra. Okolo polnoci akože zaspávam.
18. október 2003 – deň Z
6:00-počasie je super, asi hodinu varím 15 litrov čaju a ešte raz kontrolujem veci.
8:15-prišiel Tomáš so Soplom autom odviezť čaj.
8:30-mestský park – prví súťažiaci sa blížia. Registrácia, rozdelenie družín a neviem ešte čo zaberá veľa času, ale o 10:15 môže ísť prvá skupina na prehliadku hradu a o 10:45 druhá.
11:00 ako mi oznamuje správca hradu, napočítal nás 156. „Vau, to je číslo.. “
13:00-14:00 za pomoci našej Zvedavky a Herkulesa vyhodnocujeme otázky. Víťazi sú jasní.
14:30 – za netrpezlivého očakávania všetkých súťažiacich vyhlasujeme víťazov a odovzdávame ceny. Veľkým Zdar! končíme zvedavku na hrade. padol mi kameň zo srdca. Všetko išlo bez väčších ťažkostí. Vďaka Bohu, vďaka organizátorom.

PS: špeciálne poďakovanie patrí všetkým čo sa podieľali na príprave a organizovaní Zvedavky v Trenčíne, najmä: MONGOLOVI, ČAJKE, TIPOVI, TAPOVI, SOPLOVI, POLLY, HERKULESOVI, TOMÁŠOVI, STENLYMU, ŠIK, PEDRICI, ELIŠKE, EVITE, ZVEDAVKE, VRTIELKE, PLAMIENKE a ešte mnohým ďalším na ktorých som pozabudol. Bez vás všetkých by to asi nešlo.

ĎAKUJEM  Ignácio