Písalo sa o nás

Aj skauti z nášho zboru pomáhali na brigáde na Zlatovskej kyselke

Pekné poďakovanie od obyvateľov Zlatoviec a Zámostia za pomoc našich skautov za brigádu na Zlatovskej kyselke z jari 2022.

Vĺčatá-Včielky

Výprava po stopách Yetiho

V sobotu 7.2.2015 sa  Kočky vybrali na cestu popri zamrznutom potoku, preskúmali záhadný tunel a hľadali Yetiho stopu…
V snehom zakrytom poli sa objavila srnka a tak sme šli za ňou. Aj keď ušla, našli sme miesto, kde jedla kukuricu a viedlo odtiaľ mnoho rôznych stôp – srnky, zajace, myši, vtáky… Spravili sme si niekoľko sadrových odliatkov a kým schli, skúmali sme okolie. Ďalej v poli sa nám podarilo nájsť obrovskú stopu zvláštneho tvaru a tak sme usúdili, že tá iste patrí tajomnému Yetimu. Trochu sme sa ešte guľovali, ponaháňali, najedli a šli domov. Kvôli chladnému počasiu nás síce nebolo veľa, no aj tak sme si tento krátky výlet poriadne užili a zabavili sa :).