Vĺčatá-Včielky

Japonská prespávačka včielok

So včielkami (Kočky a Svätojánske mušky) sme sa na jeden marcový víkend dostali do Japonska. Začalo to v piatok na oddielovke, kde sme si vyrobili cancáky – zošity na spomienky, zápisky a odkazy z rôznych akcií a táborov. Zúčastnili sme sa tiež Sumo zápasov, kde sa dvojica zápasníkov snažila vytlačiť toho druhého z vyznačeného územia, avšak mohli stáť len na jednej nohe.

Na večeru sme si v 2 skupinách spravili sushi a baby pripravili prekvapenie pre svoje radkyne, ktoré mali prísť neskôr. Večer sme si tiež zahrali divadlo Nó, kde jedna časť skupiny boli nemí herci a hrali predstavenie a druhá časť rozprávala príbeh a vydávala zvuky. Takto sme sa dozvedeli, ako samuraj naučil bojovať svojich učňov, ako sa gejša pri predstavení potkla a zlomila si nohu, prečo kuchár presolil sushi a ako vyzerá tradičný japonský karneval. Na dobrú noc sme si prečítali rozprávku a šli spať.

V sobotu sme boli v mestečku a hrali ringo, frisbee a iné hry, skákali do diaľky v piesku a po návrate si Kočky v klubovni robili družinové tričká pomocou Sava. Spoločne sme si na obed spravili ešte mrkvovú polievku s rezancami a keď bolo všetko upratané, hrali sme sa na dvore dokým neprišli rodičia.

Keďže sme nestihli všetko podľa plánu, na ďalšej oddielovke sme sa učili kresliť niektoré znaky z japonského písma a tiež sme si varili a ochutnávali rôzne sypané čaje – najväčší úspech mal ovocný – Opojenie Fatimy 😛

Skautky

„Prespávačka na Ostrom vrchu“

Horúceho augustového dňa  tohto leta (25.8.2016) sme sa my, skautky vybrali na Ostrý vrch prenocovať. Stretli sme sa v skauťáku, pobalili všetko potrebné a plne nabalené sa odobrali na stanicu. Do Kubrice sme sa dostali autobusom a odtiaľ pešo až na Ostrý vrch. Ako to u nás býva, zastavili sme sa na táborisku, pospomínali na minulé tábory a pojedli už nejakú tú desiatu. Po nejakom čase sme šli ďalej. Na Lúčkach sme založili oheň, poopekali, zahrali hry a tešili sa na nastávajúcu noc pod hviezdami.

Žiaľ, plány nám skazila naša skautská sestra Kamila so svojím zubárom, ku ktorému mala ísť skoro ráno na prehliadku. Smutne sme teda zošli z vrchu a čakanie na autobus sme si skrátili návštevou zmrzlinárne v meste :P. Potom sme sa vrátili do skauťáku a rozjímali nad premrhanou príležitosťou. Ale sme predsa nejaké skautky takže šup ho hneď uvariť cestoviny s čerešňami a grankom, schmatnúť celty a uloźiť sa za búdami na dvore. K tomu všetkému ešte padali hviezdy, takže nám nič ku šťastiu nechýbalo a Kamilin zubár bol určite tiež spokojný :))

Anna Mária

Skautky

Prespávačka O&P

Keďže cez prázdniny schôdzky nie sú,  prečo si niečo nezorganizovať? 🙂 Prespávačka na skaute je určite jeden zo super nápadov. Pobalili sme si veci a o piatej sa nás stretlo pár báb pred skauťákom. Celé natešené sme sa privítali, vybalili a udomácnili. Keďže bolo ešte celkom pekne a svetlo, rozhodli sme sa trochu prevetrať vonku. Behali sme po  uliciach, naháňali sa, hrali futbal so šiškami celkom ako malé deti… Samozrejme nám Terina spravila vonku aj kopu úžasných fotiek, jak na detskom kolotoči, tak aj na veľkom červenom prachári 😀 . Pomaly sa stmievalo a ochladzovalo tak sme sa pozberali späť do klubovne. Z tašiek sme vybalili jedlo a zjedli skoro všetky sladkosti, čipsy, koláče…takže sme si naozaj pripadali jak tie najväčšie prasiatka 😀 Zahrali sme si pár hier ako napríklad Psychiater, alebo Čo by si robil keby… Naozaj sme sa moc zabavili a hlavne veľa nasmiali. Keď už sme zábavy mali dosť, trocha sme upratali, prezliekli sa, umyli zuby a šli nachystať matrace na spanie.
Večer bol už skôr taký pohodový, pustili sme si hudbu, rozprávali sa nielen o mimozemských civilizáciách 😀  a celé to zavŕšila príjemná masáž hlavy. Spať sme šli neskoro v noci, no ale aj to k takýmto akciám patrí. Ráno sme sa zobudili celkom nevyspaté no aj tak sme nový deň odštartovali s úsmevom. Naraňajkovali sme sa, umyli, prezliekli a spravili všetko čo k ránu patrí. Nasledovalo niekoľko kôl hry Jungle Speed, Scrable a ani sme sa nenazdali a bol tu obed. Trošku sme si zaspomínali na letný tábor s úžasným jedlom, ktore sme si samozrejme samé uvarili – zemiakovú kašu so slaninou a cibuľou 😛
Pomaly, ale isto sa prespávačka končila a tak sme šli všetko poupratovať. Okolo štvrtej sme poodchádzali domov s ďalšími peknými spomienkami. Určite sa všetky tešíme na ďalšie spoločné akcie 🙂

Miška

Skauti

Prespávačka Krtkovia a Morskí vlci 26. – 28.2.2016

V piatok 26.2.2016 19-tej sa začala dlho očakávaná prespávačka. Vybalili sme si veci, prichystali matrace. Večer sa nikomu samozrejme nechcelo spať, a tak sme až do noci pozerali filmy.Po raňajkách nás čakalo upratovanie skautského domu. Okolo obedu prišla sestra Tatarka z 93. prístavu Tortuga Trenčín so svojou družinou Morských vlkov. Kým sa vodáci vybaľovali Samo s Tatarkou nám pripravili obed – špagety v miskách pre psy z útulku. Neskôr sme si spravili malý výlet za diaľnicu sprevádzaný mnohými hrami. Večer ku filmu mal každý domácu pizzu podľa vlastného výberu. Keď už všetci spali prišli nás roveri zobudiť. Boli asi 2 hodiny v noci a skupinka skautov sa blížila smerom ku mostu na konci Zlatoviec. Tam nás čakala skúška odvahy. Každý musel sám prejsť asi kilometrovú trasu, na konci ktorej bola múmia egyptského faraóna – Tomáša. Sadli sme si na stoličku, predklonili sa a vtom faraón otvoril oči… Ráno sme si trochu dlhšie pospali. Po rozcvičke a raňajkách sme mali Talent show a rôzne súťaže napr. o najlepšiu masku. Rozlúčili sme sa a rozišli domov. Každému sa určite veľmi páčilo. Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie spolu s Tortugou.

Vĺčatá-Včielky

Ukončenie skautského roka 2014/15

Kočky ukončili tento skautský rok prespávačkou v klubovni 26.-27. júna 2015, kde sme vyhodnotili bodovanie a baby dostali odmenu za celoročnú snahu a účasť na výletoch, či družinovkách. Nechýbali ani hry, tanec a kopa srandy.