Opice a Polárky na Kubrici

V jeden krásny prázdninový pondelok (27.2.2017) sme sa rozhodli spraviť si menší výlet na naše táborisko v Kubrici. Postupne sme sa všetky stretli v autobuse, ktorý nás doviezol na Kubrické námestie a odtiaľ sme sa pešo vybrali na táborisko. Ešte pred vstupom do hory sme sa zastavili pri jednom milom kocúrikovi Vincentovi, ktorý si nás zjavne veľmi neobľúbil 😀.

Našim ďalším stopom bol veľký plyšový medveď prichytený medzi dvoma stromami. Nechápali sme, ale na pamiatku sme to odfotili a šli ďalej. Cesta tam ubehla celkom rýchlo, cez to kecanie sme si to ani neuvedomili a boli sme na mieste. Na táborisku sme sa všetky vyložili, teda okrem Anny pretože Anna asi pojem ‚opekanie‘ nepochopila a nezobrala si vôbec nič, žiadne jedlo, žiadna voda ba ani žiadny batoh 😀. A jej odôvodnenie situácie bolo také, že je najedená ešte od včera 😂.  Samozrejme o niečo neskôr ju hlad chytil, a tak to vzala tak, že sa zžije s prírodou. Zúfalá Anna sa nahltala malých nahnitých bukvičiek spolu s výdatnou stromovou kôrou. 😂 Ale samozrejme ako správne skautky, sme sa potom rozdelili a dali jej z nášho jedla prichystaného na opekačku. Zohnali sme palice na opekanie, drevo, založili oheň a šlo sa hodovať.

Po výbornom skautskom obede pri ohni sme sa rozhodli, že si zahráme nejaké hry, pri ktorých sme sa veľmi nasmiali. Skúste si dať kúsok špajdle medzi zuby, tak aby vám roztiahla celé ústa. Následne skúste povedať nejaké slovo alebo vetu, uvidíte že sa smiechu určite nevyhnete! Po menších zábavných aktivitách nasledovalo upratovanie, bláznivé fotenie, smiech a ďalší smiech. Pomaly sme sa zberali preč, s dobrým pocitom v srdciach a ďalším pekným zážitkom. Cestou dole sme sa rozprávali o rôznych výzvach ktoré nás zaujali a boli sme celé nedočkavé, kedy už príde tábor, aby sme sa mohli do väčšiny z nich s odvahou pustiť.

A na záver ešte Annine malé príhody z nášho výletu: O nepribitej lavičke plnej jedla, ktorú prevrhne až do oblakov keď si nevedome sadne na jej samý okraj a už leteli na zem špekačky, klobásky, chleba, zelenina a samozrejme aj naša Anka. A už vôbec sa nebudeme zmieňovať o tom, ako omylom zašpinila celý Rumančekov vak od Nutelly, ktorý potom chcela v potoku umyť no zašpinila ho ešte viac. Aj tak ťa ľúbime! 😂 💜 Určite to bol skvelý výlet a už teraz sa tešíme na ďaľší!

Miška

Prespávačka O&P

Keďže cez prázdniny schôdzky nie sú,  prečo si niečo nezorganizovať? 🙂 Prespávačka na skaute je určite jeden zo super nápadov. Pobalili sme si veci a o piatej sa nás stretlo pár báb pred skauťákom. Celé natešené sme sa privítali, vybalili a udomácnili. Keďže bolo ešte celkom pekne a svetlo, rozhodli sme sa trochu prevetrať vonku. Behali sme po  uliciach, naháňali sa, hrali futbal so šiškami celkom ako malé deti… Samozrejme nám Terina spravila vonku aj kopu úžasných fotiek, jak na detskom kolotoči, tak aj na veľkom červenom prachári 😀 . Pomaly sa stmievalo a ochladzovalo tak sme sa pozberali späť do klubovne. Z tašiek sme vybalili jedlo a zjedli skoro všetky sladkosti, čipsy, koláče…takže sme si naozaj pripadali jak tie najväčšie prasiatka 😀 Zahrali sme si pár hier ako napríklad Psychiater, alebo Čo by si robil keby… Naozaj sme sa moc zabavili a hlavne veľa nasmiali. Keď už sme zábavy mali dosť, trocha sme upratali, prezliekli sa, umyli zuby a šli nachystať matrace na spanie.
Večer bol už skôr taký pohodový, pustili sme si hudbu, rozprávali sa nielen o mimozemských civilizáciách 😀  a celé to zavŕšila príjemná masáž hlavy. Spať sme šli neskoro v noci, no ale aj to k takýmto akciám patrí. Ráno sme sa zobudili celkom nevyspaté no aj tak sme nový deň odštartovali s úsmevom. Naraňajkovali sme sa, umyli, prezliekli a spravili všetko čo k ránu patrí. Nasledovalo niekoľko kôl hry Jungle Speed, Scrable a ani sme sa nenazdali a bol tu obed. Trošku sme si zaspomínali na letný tábor s úžasným jedlom, ktore sme si samozrejme samé uvarili – zemiakovú kašu so slaninou a cibuľou 😛
Pomaly, ale isto sa prespávačka končila a tak sme šli všetko poupratovať. Okolo štvrtej sme poodchádzali domov s ďalšími peknými spomienkami. Určite sa všetky tešíme na ďalšie spoločné akcie 🙂

Miška

Opice na Záblatskej kyselke

Jednu krásnu sobotu (12.3.2016) sme sa dohodli, že pôjdeme na menší výlet s našou družinkou Kočiek. Veľmi sme sa tešili na ďalšie pekné zážitky s našimi včieločkami, no nanešťastie veľa z nich ochorelo. Boli sme veľmi sklamané, že náš dlho plánovaný výlet sa nakoniec nebude konať… No ale keďže sme skautky a vieme si poradiť aj v tých najhorších situáciach, rozhodli sme sa že našu akciu nezrušíme! Veľmi rýchlo sme obvolali pár dievčat, konkrétne Keminem a Nikol. Obe našťastie mali čas, takže to vyzeralo, že všetko dobre dopadne. A aj tak bolo. Potom, ako sme prišli na kyselku sme si založili menší oheň, nad ktorým sme opekali slaninku, klobásku, ba do konca aj hadíkov z cesta či chleba obalený v syre – Terinke určite chutilo 😀
Neskôr sme do pahreby hodili pár zemiakov, ktoré som zabudla zobrať takže som sa po ne ešte vracala na Terezkinom bicykli  😀
Síce nám o trošku viac zhoreli ako sme chceli, ale aj napriek tomu sme všetko zjedli a spokojne sme sa ďalej zabávali s plnými žalúdkami. Pomedzi to sme hrali aj množstvo hier, ako napríklad ringo, schovávačku alebo hlúpeho kuchára.
Naozaj to bol veľmi pekne strávený deň, moc sme si ho užili. A najlepšie na tom bolo, že naša družinka Opíc, ktorá už bohužiaľ nestíha mať schôdzky kvôli radcovaniu iným, sa konečne po dlhej dobe stretla pokope na skautskom výlete 🙂

Miška – Zemák

Víkendovka Opice & Polárky

14. – 16. februára 2015 si Opice s Polárkami spravili spoločnú víkendovku, ktorú si parádne užili, dobre sme sa zabavili a okrem toho sme sa zapojili do prác na rekonštrukcii spoločenskej miestnosti v skautskom dome…