Naše projekty Roveri Skauti Skautky Vĺčatá-Včielky Zborové akcie

O štít Zlatoviec 2018

Poďte si s nami zaspomínať na akciu O štít Zlatoviec 2018.

Dňa 10.11.2018 sa v skautskom dome v Zlatovciach stretli skupinky vĺčat, včielok, skautov a skautiek, ktorí pricestovali z menšej alebo väčšej diaľky, aby si zmerali sily v tradičnom Svojsíkovom závode. Pripravených bolo 11 stanovíšť, ktoré boli rozmiestnené po Zlatovciach. Súťažilo sa v disciplínach ako zdravoveda, uzly, ohne, sekera, nôž a píla, skautská symbolika, rastliny a stopy zvierat, topografia, prístrešky a šifry. Účastníci boli podľa veku rozdelení do dvoch kategórií – vĺčatá a včielky a skauti a skautky. Celkovo prišlo 6 tímov vĺčat a včielok a 10 tímov skautiek a skautov.

V kategórií vĺčat a včielok boli víťazné tímy nasledovné:

1. miesto Púpavy
  2. miesto Annine mušky
  3. miesto Netopiere

V kategórií skautov a skautiek sa na víťazných priečkach umiestnili:

1. miesto Team Lenovo
  2. miesto Skunkové kokosy
  3. miesto دعونا نعيش

Novinkou tento rok bolo, že akcia pokračovala aj po skončení závodu programom v skautskom dome aj s prespaním. Prichystané boli rôzne hry, aktivity a chalani zo 4. oddielu skautov si pre všetkých pripravili malé prekvapenie – postavili na dvore skautského domu teepee, v ktorom večer zakúrili a bol v ňom táborák, takže všetci mali možnosť pospomínať si na tábor.

Akcia bola podľa nás veľmi vydarená. Všetkým víťazom gratulujeme a zúčastneným tímom ďakujeme za účasť. Tiež ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácií a na tom, aby všetko klapalo tak, ako malo. Dúfame, že sa aj na ďalšom ročníku stretneme opäť v takom hojnom počte, ako tento rok.

Naše projekty Zborové akcie

Súťaž: O štít Zlatoviec 2013

Fotogaléria z jarnej súťaže v skautskej zdatnosti „O štít Zlatoviec 2013“. Skauti si v medzizborovom zápolení medzi súťažnými dvojicami zmerali sily a preverili svoje vedomosti vo viacerých disciplínach.

Foto: Lukáš

Pozvánky

Súťaž O štít Zlatoviec 2013 – POZVÁNKA

Pozývame ťa !
Áno práve teba ! Osobne všetci skauti z Trenčína ťa pozývajú na tradičnú skautskú súťaž s názvom O Štít Zlatoviec. Ktorú spoločne spáchame dňa 20.4.2013 v Trenčíne časť Záblatie.

Naše projekty Zborové akcie

Súťaž – O štít Zlatoviec 2009

Tradičná skautská súťaž „O štít Zlatoviec“ vo svojom 3. ročníku bola opäť zaujímavá a napínavá. V skautským disciplínach – skautská a štátna symbolika, poznávanie rastlín a stromov, skautský telocvik, topografia, uzly, zdravoveda, šifry a zakladanie ohňa si zasúťažili 3 členné hliadky skautov, skautiek, vĺčat a včielok z Tr. Teplej, Púchova, Dubnice n/V, Piešťan a Trenčína….

Fotogaléria z akcie O štít zlatoviec 2009: