Skauti

Prespávačka Krtkovia a Morskí vlci 26. – 28.2.2016

V piatok 26.2.2016 19-tej sa začala dlho očakávaná prespávačka. Vybalili sme si veci, prichystali matrace. Večer sa nikomu samozrejme nechcelo spať, a tak sme až do noci pozerali filmy.Po raňajkách nás čakalo upratovanie skautského domu. Okolo obedu prišla sestra Tatarka z 93. prístavu Tortuga Trenčín so svojou družinou Morských vlkov. Kým sa vodáci vybaľovali Samo s Tatarkou nám pripravili obed – špagety v miskách pre psy z útulku. Neskôr sme si spravili malý výlet za diaľnicu sprevádzaný mnohými hrami. Večer ku filmu mal každý domácu pizzu podľa vlastného výberu. Keď už všetci spali prišli nás roveri zobudiť. Boli asi 2 hodiny v noci a skupinka skautov sa blížila smerom ku mostu na konci Zlatoviec. Tam nás čakala skúška odvahy. Každý musel sám prejsť asi kilometrovú trasu, na konci ktorej bola múmia egyptského faraóna – Tomáša. Sadli sme si na stoličku, predklonili sa a vtom faraón otvoril oči… Ráno sme si trochu dlhšie pospali. Po rozcvičke a raňajkách sme mali Talent show a rôzne súťaže napr. o najlepšiu masku. Rozlúčili sme sa a rozišli domov. Každému sa určite veľmi páčilo. Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie spolu s Tortugou.