Tipy na výpravu

TIP na výpravu – Brúsne-Machnáč-Sokolí kameň-Drietoma-Zlatovce

Tip na zaujímavú výpravu v blízkosti nášho domova….

Našu výpravu začíname v Zlatovciach, pripojíme sa na zelenú značku a nasledujeme ju smerom k dialničnému mostu, potom po poľnej ceste až k hríbiku Pod Vinohradni. Tu nezabudneme odbočiť doľava smer Brúsne. Vyštveráme sa na Záblatské lúky, cez ktoré pokračujeme do Brúsneho. (Tí ktorí vyrážajú zo Záblatia sa môžu pripojiť na týchto Záblatských lúkach) Pred Brúsnym sa dostaneme na hlavnú cestu, tu dáme pozor na premávku a bezpečne sa dostaneme až do Brúsneho. Cez dedinku pokracujeme smerom k lesu. Po vstupe do lesa nás čaká prudší stupáčik po stmej polnej cestičke, po ceste je niekoľko vrát na ohradách pre dobytok. Vždy ich po sebe zatvorte, alebo podlezte, preskočte. Obídeme obývanú chalupu ktorá bude po pravej strane cesty, a vnoríme sa do lesíka. Tu sledujeme značku aby sme sa nezatúlali a po chvíli už sme v sedle pod Machnáčom. Odtiaľ je to kúsok na vrch Machnáča. Cesta nazad bude chvíľu naspäť do sedla , potom po červenej značke na Sokolí kameň. Z neho sú pekné výhľady juhozápadným smerom na chocholanskú dolinu. Pri dobrej viditeľnosti vidieť Piešťany, i veže Jaslovských Bohuníc. Pokračujeme stále po červenej značke po úpätí Žlabu až sa dostaneme po strmom zjazde do Drietomy. Tu si dobre všímame červenú značku aby sme nepoblúdili. Naša cesta povedie cez hlavnú cestu a po bočných uličkách opäť Drietomu opustíme. Dostávame sa na pole a lúku nad dedinou odkiaľ je to už na skok k Záblatskej kyselke. Odtiaľto už domov ľahko potrafíte…..

Výlet trvá cca 7 hodín, takže sa podľa toho zbalte: dostatok jedla, vody a pod.

Mapa výpravy: Brusne-Machnáč-Sokolí kameň-Drietoma-Zlatovce

Trasa naplánovaná v hikeplanneri:

Trasa z Hikeplannera (c) HIKING.SK
viac detailov