Naše projekty Zborové akcie

INFOtabula na Záblatskej kyselke

Sobota 17. mája bola opäť v znamení brigády. Vybrali sme sa na Záblatskú kyselku aby sme osadili informačnú tabulu o kyselke a tak celkovo ukončili náš projekt oddychovej zóny Záblatská kyselka.

Stretávame sa ráno o 9:00 pred skautským domom. Nakladáme potrebný materiál do vozíka. Pripravená je už konštrukcia tabule, nezabúdame na potrebné náradie a nástroje, cement a pod. O 9:30 prichádzame na kyselku, vykladáme materiál a rozhodujeme sa kde umiestniť tabulu, aby bola na vhodnom a dobre viditeľnom mieste. Je rozhodnuté, označujeme miesto kde je potrebné vykopať jamy. Ide to veľmi ťažko, zem je kamenistá a veľmi suchá, ale nakoniec to zvládame. Medzičasom sa skupinka skautov rozbieha po okolí kyselky a zbiera odpadky po neporiadnych návštevníkoch. A nazbierajú teda slušné množstvo smetí – cca 6 vriec. My sa snažíme na pripravenú konštrukciu tabule upevniť vytlačený text. Upevňujeme okolo rámiky, pripravujeme podpery, aby konštrukcia bola pevnejšia. Pripevňujeme striešku a už prichádza partia betónovačov, ktorí miešajú betón aby sme mohli nohy tabule zabetónovať a zafixovať. Vyčistíme aj ohniská a vnútro altánu. Na záver spoločné foto pri novej INFOtabuli a ide sa opekať.

Vďaka všetkým ktorí ste došli a pomohli !

text a foto: Mongol