Tipy na výpravu

TIP na Cyklovýlet: Haluzice

Vyberte sa s Vašou družinou na zaujímavý cyklovýlet do Haluzíc. Trasa vedie bočnými cestami, nie je náročná a môžete si spraviť pekný poldenný výletík na bicykloch.

Sumár:

• dĺžka trasy cca 40km (TN-Haluzice-TN)
  • nenáročné – vhodné pre bežných cyklistov
  • prilba na bicykli je potrebná
  • vodu a jedlo zobrať so sebou, po ceste nie je možné doplniť

Popis trasy:

1. Vyrážame zo skautského domu cez rampy, a Bavlnársku ulicu smerom k Váhu.
  2. Trasa vedie popri Vážskom kanáli smerom na Nové mesto n/V.
  3. Ak sme na úrovni Kostolnej, pekný asfalt skončí a pokračuje poľná cesta. Neľakajte sa, pokračujte cca 500m po tejto poľnej ceste, o chvíľu dojdete k elektrárni, ktorú oblúčikom obídete a opäť ste na peknej asfaltke.
  4. Pri Bierovciach podídete popod hlavnú cestu a stále rovno po asfaltke.
  5. Ked dorazíte ku Štvrtku treba sa dostať na hlavnú cestu. Tu pozor je tu silná premávka. Pokračujte smerom na Trenčín a cez nadjazd sa dostanete do samotnej obce Štvrtok nad Váhom.
  6. Pokračujte do stredu dediny, kde je veľká zákruta. Tu odbočte doľava.
  7. Pokračujte cestou asi 300m a odbočíte doprava. Pozor, odbočka je slabo viditeľná medzi domami. Potom nasleduje mierny stupáčik.
  8. Po poľnej – asfaltovej ceste sa po chvíli dostanete do Haluzíc, kde je cieľ našej cesty.

A čo môžete vidieť v Haluziciach?

Mapka s trasou na Google maps:

Zväčšiť mapu

Zborové akcie

Cyklovýlet 2006

Je nedeľa pred obedom, presnejšie 11:00 a pred skautským domom sa začínajú zhromažďovať prví cyklisti z 87. zboru. Dokoncas a pridala aj jedna milá cyklistka…. Počkalo sa ako vždy na oneskorencov a mohlo sa vyraziť smer Kostolná, Chocholná, Kykula a Machnáč…
Cesta nám pekne ubiehala. Každý nasadil svoje tempo a postupne sme sa stretali na kopčeku. Tu sme sa popasovali z jedným technickým problémom a prehadzovačkou „Made in Rosyp sa“ a občerstvili sa nejakou do svačinkou z domova… Pred nami bol posledný úsek … cesta na samotný vrch Machnáč.
Pekný jesenný cyklo výlet sme zakončili na kofolke a pobrali sme sa domov, každý svojim smerom….

Mongol