Roveri

Roverské letné akcie 2004

Počas leta a letných prázdnin sme zorganizovali letný tábor na Kubrici a boli sme na Tatracore. Ale pokiaľ si myslíte že tým sa leto pre nás skončilo ste na omyle… Prečítajte si a pozrite sa kde všade sme ešte boli :-)…..

Bojkovice
Prvou potatracorovskou akciou bol výlet do Bojkovíc. Pôvodne sa malo ísť z Luhačovíc do Trenčíne, ale vďaka kvalitnému autobusovému spojeniu sa to nepodarilo, tak sme sa museli zmieriť s kratšou trasou. Trasa bola teda Bojkovice – Horná Súča. Po vystúpení z vlaku sme si skočili pozrieť múzeum v Bojkoviciach na zámku Nový Světlov. Tu sme stihli skorú desiatu, poniektorí neskoré raňajky 🙂 Postupovali sme ďalej smerom na Slovensko. Prešli sme cez Žitkovú až do Hormej Súče. Tu sa náš výlet skončil na kofole a potom sme išli domov busom. Pekného výletu sa zúčastnilo síce menej ľudí, ale stálo to za to….

LAN párty
Druhá letná akcia bola z iného súdka. Naši pařani sa dohodli a zorganizovali LAN párty. Tak sa teda v piatok zniesla výpočtová technika skoro celého zboru k nám do klubovne a začalo sa. Porozkladali sa počítače, ale problém nastal keď sme si museli vyrobiť káble. Nakoniec sa nám to však podarilo a každý mal vyrobený jeden patch kábel. A dokonca sa nezničilo ani veľa materiálu… Potom sme všetko pekne zosieťovali a skúsili testovaciu prevádzku – teda vlastne inštaláciu. Tá trvala niekoľko hodín, ale výsledok stál za to. Na každom počítači bol disk zaplnený hrami. Eľte sme trošku prevetrali stroje a obrali sme sa domov, bo už bola neskorá nočná hodina. Ráno sa všetko začalo naostro. Prví hráči prúdili do klubovne a mohlo sa začať. Vyskúšalo sa množstvo hier,ale najhranejším sa stal Hiden&Dangerous II. Poobede nás šete svojou návštevou poctili aj skautky, takže sa odložili tažké zbrane a zahralo sa niečo menej násilné. 🙂 Navečer sa ale zase rozpútal neľútostný boj na dvoch frontách jedného mosta… Ráno nás už len čakalo pobalenie a odvoz techniky. Všetci prežili aj počítače, aj účastníci aj poistky 🙂

Prechod Pov. Inovca
Bol piatok poobede a my sa ponáhľame na autobus… Naše kroky smerujú na Inovec. Presnejšie nie na Inovec ale na prechod Inovca. Túto akciu sme mali v pláne už dlhšiu dobu, ale nikdy sa nám nepodarilo dostať sa až do cieľa teda do Hlohovca. V piatok sme zdolali Najvyššá vrch Inovec, Palúch, kde sme poriadili krásne fotke a prespali sme na Suchej hore v turistickej búde. Druhý deň sa pokračovalo smer Bezovec, Piešťany a sedlo Havran. V nedeľu sme víťazoslávne dorazili do Hlohovca a splnili si tak jeden zo svojich veľkých snov o prechode celého pohoria….

Skautfilm
Akcia to už pomaly tradičná. Tento rok sa zmenila klubovňa. Využili sme väčšie priestory babskej klubovne a tu rozbalili svoj filmový stánok. Program ako každý rok zaujímavý a nabitý. Čo viac dodať, snáď len to že tí čo neboli môžu banovať…

Roháče
Už minuý rok sme sa vydali na veľkú výpravu ďaleko od domova. Tento rok nemohol byť výnimkou. Vybrali sme si cieľ nášho putovania – teraz to boli Roháče. Úmorná piatková cesta a sobotné ranné vstávanie dali zabrať. Odmenou za to však boli prekrávne miesta v Oravskej prírode. V sobotu sme objavovali krásy Juráňovej doliny a Bobroveckého sedla. Na nedeľu sme si naplánovali niečo náročnejsie – samotný Ostrý Roháč a pár priľahlých kopčekov…. V nedeľu nás čakala prehliadka skanzena v Zuberci. Bola to vskutku krásna a vydarená akcia….

Koncert J. Nohavica
Na záver prázdnin sme si ešte nechali troška kultúry. Koncert J. Nohavicu. Prišli sme načas, aby sme obsadili to naj miesto. Priestor na hradnom nádvorí sa začal čoskoro plniť i ostanými návštevníkmi. Koncert to bol krásny a Jarek válel jednu pesničku za druhou. Domov sme odchádzali a každý si pobrumkával tú svoju obľúbenú.

Fotogaléria z Roverských letných akcií 2004: