Zborové akcie

Zborový svojsíkov závod 2004

Ták a máme po prvom zborovom svojsíkovom závode. Všetko sa to udialo v nedeľu 23. mája 2004. Ešte ráno sa na trať vybrali rozhodcovia aby pripravili všetko potrebné. Celú prípravu im sťažovalo nepríjemné veterné a chladné počasie, ale…
nakoniec všetko zvládli a mohli túžobne očakávať prvých súťažiacich. Všetci len dúfali že sa počasie umúdri aby deťúrence prišli a mohli si schuti zasúťažiť. A nakoniec sa umúdrilo. Vybehli sme na začiatok plánovanej závodnej trasy a už z diaľky sme pozorovali koľko účastníkov sa to nakoniec dostaví. Pravdu povediac čakali sme väčšiu účasť ale počasie odradilo nejedného i ostrieľaného skauta. Ale tí čo prišli, resp. tých čo rodičia pustili určite neoľutovali.
Všetci sme sa stretli na štarte a rozdelili sme hliadky. Rozhodcovia na svoje stanoviská a mohlo sa súťažiť. Prvá úloha hneď po štarte a hlásení boli šifry, potom sa prešlo k uzlovaniu. Keď ste už všetko zauzlovali tak hor sa k Herkulesovi na Topografiu, teda na určovanie skautských a mapových značiek. Ďalšia disciplína v poradí bolo určovanie rastlín a stromov. Niektoí síce mali problémy v rozpoznaní základných stromov podľa listov, iní zase milo prekvapili 🙂
Ďalšia disciplína bola lesná kimovka a Setonovka, kde rozhodovala Veverica. Všetci boli šikovní, niektorí až tak že pozberali aj to čo nemali 🙂 ďalším stanoviskom bola zdravoveda, kde sa prakticky skúšala výroba nosítok, stabilizovaná poloha a rôzne základné obväzy. Pri otázkach o histórii skautingu sa niektorí dobre potrápili ale nakoniec to zvládli. Svoje telo a svoju silu si mohli všetci preveriť na lanovej dráhe. Poslednou disciplínou bolo zakladanie ohňa. Všetkým sa prekvapujúco darilo aj keď bolo mokro a všetok materiál na oheň bol vlhký.
Ešte pred oficiálnym vyhodnotením výsledkov sme si stihli poopekať špekáčiky, slaninku, a nakoniec aj cestových hadov. Všetci napapaní sme čakali na vyhlásenie výsledkov. Ignácio ako organizátor celého závodu teda vyhlásil výsledky a každy bol spokojný lebo sa dobre umiestnil. Na záver sme všetkým víťazom odovzdali diplomy a pamätné lístky a pomaly sme sa pobrali domov.
Celá akcia bola vydarená a dobre pripravená, všetci ktorí prišli vyhrali 🙂 a tak nám neostáva nič iné ako sa tešiť že naše hliadky uspejú aj na Oblastnom kole.