Zborové akcie

Výstup na Ostrý vrch 2005

V sobotu 23. apríla 2005 sa konal tradičný výstup k mohyle A.B. Svojsíka. Tento rok sa ho zúčastnili spoločne oba trenčianske skautské zbory.
Ráno sme sa teda busom vybrali do Kubrice. Potom každý svojim tempom vyšiel na Lúčky. Tu sme si dali menšiu prestávku, aby sme si oddýchli, posilnili sa a pripravili na samotný výstup. Pri samotnom výstupe sme sa ešte zastavili na prístrešku, kde v minulosti stávala skautská chata družiny vlkov. Stretli sme tu bratov oldskautov.

Zvítali sme sa s nimi, spravili si spoločné foto a pokračovali k vrcholu. Každý si niesol svoju skalku, ktorú položil na symbolickú mohylu. Keď všetci dorazili na vrchol utvorili sme kruh a br. Ignácio povedal pár slov o tomto pamätnom skautskom mieste. Na záver sme si zaspievali skautskú hymnu, podpísali sa do vrcholovej knihy a pobrali sa dolu.
Na lúke pri Kríži sme potom spoločne hrali ešte množstvo zaujímavých hier ako Mraky, Beh dôvery, Eskalátor, Čamprla a iné.
Všetkým sa určite páčilo a verím že niečo podobné si ešte zopakujeme.

Mongol