TIP na výpravu – Nové mesto n/V – Čachtice – Plešivec

V ďalšom z našich výletov sme zavítali do okolia Nového Mesta n/V, presnejšie sme zablúdili na hrad Čachtice, odkiaľ sa dá pokračovať na Plešivec…
Celú našu výpravu začneme v Novom Mesta n/V na železničnej/autobusovej stanici. Budeme postupovať žltou značkou až sa dostaneme von z mesta. Táto značka má názov Chodník Rudolfa Drozda a cca za 1:45 nás dovedie na vrch Drapliak.
Tu máme na výber ako sa uberieme ďalej. Pokiaľ je pekné slnečné počasíčko vyberieme si trasu ktorá je kratšia a značená klasicky. Pokiaľ však je vlhko prípadne na tento výletík idete v zime na snehu a ľade, bude lepšie použiť variant č.2, kedy je cesta dlhšia cca o 15 minút. Je značená ako náučný chodník…


My sa teda vyberieme tou dlhšou cestou, ale takisto ako prvý variant sa dostávame do obce Višňové. Z tejto malebnej dedinky máme už prekrásny výhľad na Čachtický hrad. Za cca 45 minút sa vyštveráme na samotný hrad, a môžeme sa pokochať touto zaujímavou zrúcaninou.
Z hradu sú zaujímavé výhľady po okolí… Treba  dať veľkú pozor na bezpečnosť, pretože sa jesná o stále sa rozpadajúcu zrúcaninu.
Keď sme si všetko prehliadli a nabažili sa výhľadov budeme pokračovať po modrej značke. Tá nás po cca 1:30 dovedie cez Malý Plešivec až na Veľký Plešivec (483,8 mnm). Na vrchole sa nachádza veľký kríž s pamätnou knihou a zaujímavým výhľadom.
Späť sa budeme vracať po žltej značke, ktorá nás dovedie do obce Hrachovište. Odtiaľto sa do Nového Mesta dostaneme buď autobusom, alebo vlakom.

Trasa je zaznačená v mapách: VKÚ č. 129,  SHOcart č.1074.

Viac o Čachtickom hrade na www.matusovo-kralovstvo.sk

Mapa výpravy Nové mesto n/V – Čachtice-Plešivec

Trasa naplánovaná na  Hikeplanneri:
Trasa z Hikeplannera (c) HIKING.SK
viac detailov