Výborná orechová torta

Sedím pri notebooku a vychutnávam si posledný kúsok orechovej torty. A tak ma napadlo, prečo sa nepodeliť s ostatnými o tento skvelý recept na prípravu torty. Čítajte ďalej a pustite sa do pečenia, nie je to zložité a výsledok je fantastický…
Suroviny na cesto:
200 g kryštálového cukru
7 vajec
150 g polohrubej múky
1-2 pol. lyžice mletých orechov
7 pol. lyžíc teplej vody
Suroviny na plnku:
160 g práškového cukru
1 maslo (250 g)
2 dl mlieka
20 g Zlatý klas
30 g Kakaový prášok
1 pol. lyžica mletých orechov
Na poliatie cesta:
Rum, citrón, med
Postup:
Do misky si oddelíme 7 žĺtkov, ku ktorým pridáme kryšt. cukor.  Šlaháme pokým sa cukor nerozpustí. Pridáme 7 polievkových lyžíc teplej (vlažnej) vody a opäť chvíľku šlaháme. Primiešame polohrubú múku, mleté orechy a sneh ktorý sme si pripravili zo 7 bielkov.  Tortovú formu vymastíme a vysypeme múkou.  Ak sa nám zdá že cesta je veľa rozdelíme ho radšej do dvoch foriem a pečieme samostatne. Potom nemusíme upečený korpus prekrajovať. Pečieme v rúre vyhriatej na 200 °C cca 20 minút.
Počas pečenia korpusu si môžeme začať pripravovať plnku. Do 2 dl studeného mlieka rozmiešame Zlatý klas a varíme, pokiaľ nezhustne na puding. Necháme vychladnúť. V miske si medzi tým vyšľaháme maslo s práškovým cukrom. Keď je cukor dobre rozpustený pridáme vychladený puding zo zlatého klasu. Vymiešame, pridáme kakao, a mleté orechy. Tým máme plnku pripravenú.
Vychladné cesto (korpus) rozkrojíme na dve časti. Pripravíme si zmes na poliatie cesta. Tá sa pripraví jednoducho: cca 5 cl rumu zmiešame s citrónovou šťavou z 1/2 citróna a 2 lyžičkami medu. Touto zmesou polejeme spodný diel korpusu, natrieme asi tretinu plnky a položíme na ňu druhý diel korpusu. Opäť polejeme cesto a natrieme druhý diel plnky. Tretím dielom plnky pretrieme boky celej torty, pripadne si necháme  kúsok na vyzdobenie. Hotovú tortu dáme zachladiť a potom ju polejeme čokoládovou polevou.  Vyzdobíme zvyšnou plnkou a hurá na mlsanie….

Torta je výborným darčekom pri oslave narodenín, menín člena Vašej družiny, pri výročí oddielu a pod….


Príjemné a vydarené varenie želá  Mongol …