Tipy na výpravu

Tip na výlet – Sokolí kameň

Pekný a nenáročný výlet na Sokolí kameň si môžete spraviť so svojím oddielom či družinou. Vždy bol obľúbeným miestom našich zastávok. Zo skaly je pekný výhľad do doliny pod nami a pri dobrom počasí aj do veľkej diaľky.

Sokolí kameň je skalný výbežok nad Chocholanskou dolinou v Bielych karpatoch. Zo skaly je pekný výhľad juhovýchodným smerom na dolinu pod nami. Pekne vidieť aj veľkú časť hrebeňa Považského Inovca a trenčiansku kotlinu. Pri dobrej viditeľnosti môžete vidieť hrad Beckov, alebo veže jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.

Prístupové trasy:

1. Z Drietomy (prípadne priamo zo Zlatoviec/ Záblatia) po červenej značke, čas: cca 1:50 hod.
  2. Z Brúsneho (prípadne priamo zo Zlatoviec/ Záblatia) po zelenej značke na Machnáč, potom po červenej. čas: cca 2:00 hod.
  3. Z Chocholnej po žltej značke. čas: 2:10 hod

Mapa s označením trás:

87zbor_sokoli-kamen_mapa

Fotogaléria z výletu na Sokolí kameň:

geocaching-logo-87

Okrem pekného výletu a výhľadu zo skaly je možné skúsiť aj šťastie a hľadať poklad s geocachingom. Treba k tomu len GPS a chuť zabaviť sa pri hľadaní 🙂