Táborová kuchárka – Tvarohové guľky s ovocnou omáčkou

Tentoraz som v rámci táborovej virtuálnej kuchárky vybral niečo sladké. Príprava tohto jedla je úplne jednoduchá, zvládnete v klubovni, ale aj v kotlíku vonku v prírode.

Potrebné suroviny na 2 porcie:

  • 1 balenie (250g) jemného tvarohu
  • 3-6 lyžíc detskej krupice (hrubej múky)
  • 1 vajce
  • soľ
  • ovocný džem, nutela, orechy, strúhanka, či iná posýpka

Postup prípravy:

V miske si zmiešame tvaroh s vajíčkom, troška posolíme a postupne zapracujeme krupicu, tak aby cesto bolo vláčne, ale nie moc tuhé. Namočíme si ruky do studenej vody a tvarujeme malé guličky veľkosti orechov. Hotové guličky si odkladáme bokom. Medzitým ako tvarujeme guličky si dáme variť osolenú vodu. Keď nám voda vrie, vhodíme všetky guličky a necháme variť. Keď guličky vyplávajú na povrch, necháme ešte chvíľku variť a vyberieme sítkom. Ak robíme väčšiu dávku, tak vyvaríme postupne.

Hotové guličky rozdelíme do ešusov, a polejeme rozvareným džemom s vodou, prípadne opraženou strúhankou, nutelou, lesnými malinami, jahodami…

Jedna porcia je cca 10 guličiek, ale určite budete najedení, lebo sa jedná o sýte jedlo.

Skúste uvariť, určite si pomlsáte…