Táborová kuchárka – Šošovicová polievka s párkom

Pri domácom varení obedov, si vždy spomeniem ako sme varili na táboroch, sú to krásne spomienky. Vždy keď varím niečo zaujímavé a nové tak si hovorím, že toto by sa dalo spraviť aj na tábore, alebo v prírode, či klubovni – určite by to naším skautíkom chutilo. Tak mi dovoľte sa s Vami podeliť o niektoré z týchto receptíkov.
Budem uverejňovať jednoduché recepty, ktoré si môžete skúsiť uvariť v prírode, klubovni, a potrénovať tak na táborové varenie.

Prvým receptíkom v našej táborovej kuchárke bude Šošovicová polievka, lebo polievka je základ. Veď každého táborníka, či výletníka poteší niečo teplé do bruška…

Potrebné suroviny:

Postup:
Zemiaky so šošovicou uvaríme vo vode do mäkka. Nesolíme, aby nám šošovica nestvrdla. Ak chcete pridať aj koreňovú zeleninu, tak ju pridajte do polomäkej šošovice, a varte spolu do mäkka. V menšom kastróli si na oleji udusíme cibuľku do sklovita, pridáme hladkú múku a chvíľku popražíme. Zalejeme troškou studenej vody, aby sme zastavili var. Rýchlo miešame aby nám nevznikli hrudky, a dolievame teplú vodu z uvarených zemiakov. Necháme prevrieť dochutíme mletou sladkou paprikou, mletým čiernym korením a prelejeme do zvyšku polievky. Teraz posolíme a pridáme na kolieska nakrájané párky. Na záver môžeme pridať na plátky nakrájaný cesnak. Podávame s chlebom.

Želám veľa úspechov pri kuchtení v klubovni, prírode či na tábore…

PS. Ak máte aj vy nejaký zaujímavý receptík ktorý sa dá variť na tábore, v prírode či klubovni – tak pridajte článeček. Potešia aj vaše komentáre a postrehy…