Zborové akcie

Stretnutie radcov a radkýň nášho zboru 2001

Už dlhší čas sme plánovali jednu spoločnú akciu a konečne sa nám to podarilo. Tentoraz sa mali stretnúť len radkyne a radcovia  nášho zboru. Stretli sme sa 22. septembra 2001 ráno o 9 hodine. Bolo nás deväť (4 skautky a 5 skautov), ostatní asi nemohli prísť pre horšie počasie. Rozhodli sme sa, že skautkám ukážeme Zlatovskú dolinu. Celý týždeň predtým však pršalo a tak bolo poriadne blato. No ani to nás neodradilo a vydali sme sa na cestu.
Cesta nebola nijak zvlášť namáhavá a ani nebola veľmi dlhá. Asi po hodinke a pól sme si dali prvú prestávku aby sme sa posilnili pred ďalšou cestou. Cesta nám ubiehala celkom rýchlo, lebo sme sa rozprávali, ako to v jednotlivých oddieloch chodí ale dohadovali sme sa aj o ďalšej spoločnej spolupráci. Ani sme sa nenazdali a bol pred nami kopček na ktorom sa donedávna vypínal totem nášho oddielu. Vandali ho však už druhý krát zničili a preto sme ho boli nútení zniesť domov. Tak sme si mohli pozrieť len miesto, kde stál totem a mohyla.
Potom sme zbehli dolu na Kanadu, kde sme založili malý ohník a opekali sme si. Škoda, že bolo tak mokro, lebo sme si nemohli zahrať nijakú hru. Unavení sme sa vrátili do Zlatoviec, kde sme sestričkám ešte ukázali našu skromnú klubovňu. Potom sme ich už len odprevadili na autobus. Bol to pekný sobotný výlet a nebyť takého vlhka a mokra mohol byť ešte krajším. Dúfam, že sa nám ten ďalší spoločný výlet vydarí lepšie.