Písalo sa o nás

Recenzia Skautovín v Médiu

V októbrovom Médiu bola recenzia na náš časopis Skautoviny. Ako ho zhodnotili, čo sa im páčilo, čo nepáčilo a akým dojmom zapôsobil si môžete prečítať v článku….

SKAUTOVINY
časopis skautov celého sveta a blízkeho okolia

Časák 87. zboru Bufiniek z Trenčína je určený viacerým vekovým kategóriám čitateľov, čomu je podľa mňa dobre prispôsobený výber tém a článkov. Menšie deti si tu nájdu tajničku a hlavolamy, alebo vtipný nápad na výrobu jednoduchej hračky. Starších zaujme kúsok histórie našej organizácie či Woodcraftu, ale aj Skautská prax s jasnými a okamžite použiteľnými návodmi. Poctivým čitateľom je určená vystrihovacia polstranová príloha o stromoch. Sympaticky na mňa zapôsobili aj rozhovory so zborovými funkcionármi. Celý časopis je písaný príjemným neformálnym štýlom s dávkou správneho humoru. Páčili sa mi aj reportáže z akcií, rubrika Tip na výlet je podľa mňa výborný nápad hlavne pre roverov. Prekvapil ma výber z programu kina, čo je originálny prvok, na druhej strane však niektoré z uvedených filmov pre decká príliš vhodné neboli. Zadnú stranu časopisu zaberá šialený foto-román, ktorý síce občas nemá pointu, ale to je zrejme pointa sama. Bufinky, len tak ďalej, novinárske talenty medzi sebou zjavne máte!

Gita

publikované v časopise Médium Október 2004