Čo je skauting

Byť členom slávnej expedície, objaviť stratený poklad, spoznať skryté zákutia okolia, vyskúšať si, aké to je viesť záchrannú misiu, potrápiť svoju hlavičku pri lúštení záhadných odkazov, prežiť na opustenom ostrove … to všetko a ešte omnoho viac sme si mohli aspoň na chvíľku vyskúšať na vlastnej koži vďaka skautingu.

Prostredníctvom rôznych aktivít, hier a zážitkov sa snažíme vychovávať deti a mladých ľudí, viesť ich k samostatnosti a zodpovednosti, rozvíjať ich zručnosti a fantáziu. Menšie deti objavujú svoje schopnosti a učia sa spolupracovať v kolektíve, staršie zasa dostávajú priestor na uskutočňovanie svojich menších či väčších projektov.

Skauting však ponúka oveľa viac: hľadáme skutočné hodnoty, vedieme mladých ľudí k aktívnemu životu, znovu spoznávame čaro prírody, rešpektujeme jeden druhého a navzájom sa podporujeme. V neposlednom rade skauting ponúka skutočných priateľov a kamarátov, ktorí častokrát zostanú na celý život.

Zaujímavé video o skautingu a skautovaní z dielne českých skautov.