Popoludnie spoločenských hier

Mladší skauti z nášho zboru možno ani nevedia, že v skautskom dome máme veľkú skriňu so spoločenskými hrami. Tak sme sa rozhodli, že z nich odhrnieme prach a zahráme sa. Každý vzal z domu hry ktoré našiel a o zábavu sme mali postarané.

Prvá hra, ktorá padla za obeť, bola Ticket to Ride. Keďže táto hra je najviac pre piatich hráčov a ostatným sa nechcelo iba pozerať, siahli po Záchranároch. Oneskorenci, ktorí priši neskôr si skúsili zahrať Osadníkov z Katanu X-COM. V Tickete viedol celú hru brat Matiáš, až kým ho tesne pred koncom neobehol br. Matej.

Po dohraní prvej hry neváhali a siahli po Dixite. Veľkú obľubu si získal aj Dominion, Munchkin, Čierne Historky a mnoho ďalších. Ja som našiel skvelú hru Mafia City, ktorá ma prekvapila jednoduchými pravidlami, ale veľkými možnosťami stratégií.
Keďže sme si stihli zahrať menej ako tretinu hier, rozhodli sme sa, že si akciu čoskoro zopakujeme. 🙂