Palacinky s Nutelou – Opice 29.3.2014

  29.3. v krásne sobotňajšie slnečné ráno sme sa s našou družinkou Opíc vybrali na výlet na Záblatskú kyselku spraviť si palacinky na ohni. Bola tam sranda, každá sme si mali pripraviť nejakú novú hru, ktorú nikto nepoznal. Všetky sme to zvládli a pripravili sme si zábavné hry.

Keď sme prišli na kyselku, upratali sme okolo ohniska a altánku. Potom sme mali zapáliť oheň na 2 zápalky a bez brezovej kôry alebo papiera. Podarilo sa to jedine Lucii, a tak sme nad jej ohňom opekali klobásky, slaninu a piekli palacinky 😛 . Nakŕmili sme tam slaninkou nielen nás, ale aj psíkov, ktorí behali po lúke. Aj keď okolo nás prebehli srnky, nezanechali nám v zemi žiadne stopy a tak sme sa domov vrátili bez sadrových odliatkov.

Miška si tam  vymyslela zábavku – pľula vodu na všetkých okolo, ale veď aspoň nám nebolo príliš teplo :D. Terina nás pri všetkom fotila a spravila nám družinovú fotku na strome, kde sme sa povešali ako opice.  Keď už sme boli najedené, išli sme do lesa hrať schovávačku. Behanie hore-dole kopcom nás poriadne vyčerpalo a tak sme si unavené posadali do altánku okolo stola a rozprávali sa o tábore.

Hrali sme tiež pantomimické preteky. Od nálad sme prešli cez povolania až k rozprávkam, a tak sme predviedli kratšiu verziu Janka a Marienky, ktorých zajala zlá ježibaba. Popritom sme dojedli nutelu a marhuľový džem, čo nám ešte ostal a nakoniec sme sa gúľali dolu kopcom. Skoro som sa skotúľala na čmeliaka, pretože ich tam všade bolo veľmi veľa. Večer sme už boli všetky unavené, vybláznené a vysmiate a keďže sa už aj stmievalo, pobalili sme sa a šli domov 🙂

text: Lucia Č.
foto: Terina