Otvorenie skautského chodníka k Pamätníku Lorda Baden – Powella v Trenčianskej Teplej

V jedno chladné ráno 26. septembra 2015 som sa spoločne s br. Matejom zúčastnil na otvorení skautského chodníka k pamätníku Lorda R. Baden – Powella, ktorý vybudovali skauti z 31. zboru I. Ševcechovej z T. Teplej pri príležitosti 25. výročia obnovenia skautingu v obci.

Stretli sme sa na autobusovej zastávke v T. Teplej, odkiaľ sme sa spolu s asi 60 skautmi z Pezinka, Martina a Horného Srnia vydali po zelenej značke a potom cca. 500m až k pamätníku, ktorý sa nachádza na Čertovej skale v Podhradišti. Počas cesty vodca 31. zboru br. Akela a starosta obce slávnostne prestrihli pásku a podaním ruky otvorili tento skautský náučno-informačný chodník k novovybudovanému pamätníku zakladateľa svetového skautingu. Po príhovoroch a obnovení skautských sľubov sa konala súťaž plná aktivít pre deti. Na chate bolo pripravené občerstvenie a guláš. Po skončení programu sme sa celí zablatení odviezli vlakom späť do Trenčína.