Mikulášske posedenie 2002

Bola sobota 7. decembra – Mikuláš a vonku riadna kosa. O deviatej to všetko vypuklo. Chodba základnej školy v Kubrej sa začala plniť. Po úvodnom autograme do kroniky sa každý mohol zapojiť do rôznych zaujímavých hier. Kolotoč hier otvorila všetkým dobre známa hra Tresky – plesky, kde išlo o to zoznámiť sa (aj keď sa všetci
poznáme :-))ďalšou hrou bol napríklad „Kompót“ – to každý si vylosoval lístok, kde bolo napísané jedno ovocie. Stoličky sa dali do kruhu, každý mal svoju. A keď započul názov svojho ovocia musel sa s niekým vymeniť. To bolo celkom jednoduché. Ale keď zaznel výkrik Kompóooooot – to vám bol zmätok. Všetci sa hrnuli a snažili si ulapiť nejaké miesto. Hra stoličkový kolotoč bola zaujímavá, ale o chvíľočku tu už bol Mikuláš, ktorý chcel utiecť. Ale nepodarilo sa mu to. Škriatkovia ho priviedli naspäť k
nám. Spolu s Mikulášom prišiel aj zlý čertisko a pekný anjelik. Mikuláš chcel ujsť, ale keď ho tu už zadržali tak sa ukázal ako správňak a darčekmi naozaj nešetril. Každý dostal bohatý balíček, v ktorom nechýbali sladkosti ani nejaká tá pozornosť pre potešenie. Ale Mikulášov košík nebol bezodný a tak sa pomaly pobral preč. Veď mal ešte mnoho ďalších , ktorí chceli byť obdarení. Po odchode Mikuláša sa záhadne
objavil zničený Ignácio, ktorý sa chopil techniky a pripravil nám skvelý countrybál. Po chvíľkovom tápaní sme si dokonca spomenuli na pár základných krokov a mohli sme začať naozaj tancovať. Každý sa snažil ako vedel, jedným to išlo, iní sa ešte len učili. Ale ešte pred spomínaným countrybálom boli ešte nejaké tie hry. Zaspomínali sme si na naše detstvo a snažili sme sa kŕmiť lekvárom (ríbezľovým). Sranda bola v tom, že ten kto kŕmil mal zaviazané oči a tak trafiť batolaťu lyžičkou do úst bolo niekedy umením. Výbornou hrou boli aj šípky. Ale z technických príčin sme museli zaimprovizovať a tak namiesto šípok boli papierové gule a namiesto terča kartóny od vajíčok položené na
zemi. Tento nedostatok nikoho neodradil a každý si z chuti zahádzal. Záverečnou hrou bol balónikový tanec. Tu sme si nielen dobre zatancovali, ale sme sa aj zasmiali. Veď nie je také jednoduché sústrediť sa na tanec aby som partnerke nestúpal po nohách . A po doznení hudby sa sústrediť na praskanie balónikov, ktoré boli upevnené na nohách tancujúcich párikov. Záverom sme všetko vrátili do pôvodného stavu a pobrali sa domov.