Skautky Vĺčatá-Včielky

Malý dievčenský výlet

Rozhodli sme sa využiť prázdninový čas, preto sme si so včielkami a skautkami spravili malý výlet na neďalekú záblatskú kyselku. Netrval príliš dlho, no aj tak sme stihli vyskúšať veľa vecí.

Na začiatku sme sa učili zapaľovať oheň s mokrým drevom. Baby sú samozrejme šikovné a túto úlohu zvládli :). Keď už ohník pekne horel, mohla začať hostina, opekali sme špekačky, slaninku, slimákov z cesta, nechýbali ani zemiaky pečené v pahrebe.

Program potom pokračoval ďalej. Pripomenuli sme si deň sesterstva a čakalo na nás aj prekvapenie – skrytý poklad. No najskôr sme museli vylúštiť tajničku, aby sme vedeli, kde ho máme hľadať. Aj pri tejto úlohe sme boli úspešné.

No a tu sa náš výlet schýlil ku koncu, pretože začalo mrholiť. Preto sme už len rýchlo poupratovali a pobrali sme sa domov.