Letný skautský tábor 4. oddielu skautov

Začiatkom júla sa skauti zo 4. oddielu v Trenčíne- Zlatovciach usídlila na desať dní do stanov v peknej lokalite Kubrica- Hanúska. Okúzľujúca príroda pod Ostrým vrchom im bola domovom počas ich letného tábora, ktorý bol plný hier a súťaží. Ale nielen hry sú náplňou skautského tábora. Tábor- malá skautská maturita- je skúškou zručnosti, ktorú celý rok teoreticky učili a cvičili v klubovni. Vyvrcholením tábora býva vždy Závod zdatnosti A. B. Svojsíka, kde si skauti preverili svoje schopnosti v uzlovaní, šifrách, poznávaní stromov, topografii, skautskej symbolike a iných …..
skúškach tohto závodu. Omnoho slávnostnejším vyvrcholením celého skautského úsilia je, keď sa skladá skautský sľub. Ani tento rok nemohlo byť inak. Dvaja bratia zložili svoj skautský sľub pod Ostrým vrchom. Po desiatich dňoch, ktoré ubehli ako voda, opustili skauti svoje táborisko, aby ich o pár dní vystriedali skauti z Bratislavy.