Ideme na chatu!!!

[ TOP SECRET ]

        Takto označené obálky sa v noci objavili v schránkach niektorých  našich rangerov. Že prečo? Boli tam tajné informácie od Pána XY. Potreboval spojku, ktorá by doručila nebezpečnú genetickú informáciu agentom nachádzajúcim sa na bližšie neurčenom mieste…

18921648_1537285342956610_2334495050012635776_n        A tak sa rangeri dostali do Banskej Štiavnice, kde ich čakal biologický materiál. Vajcia so zakódovanou informáciou museli dostať pre vyššiu bezpečnosť novú identitu a svoj životný príbeh a byť dopravené na určené miesto do polnoci.

Nebolo to však jednoduché, agentov sledovali nepriatelia a snažili sa informácie získať. Museli  sme postupovať veľmi opatrne, a preto sme sa spájali  pomocou prísne tajného komunikačného kanála. Rangeri 18922057_1537261619625649_7318270726836674623_ndostávali indície, ako sa dostať k ďalším obálkam s inštrukciami. Museli rozšifrovať odkaz, nájsť Botanickú záhradu, získať od okoloidúcich niekoľko predmetov a vypočuť si pár vtipov. Tiež nájsť heslo (štyri rožky a kilo tresky) a vymeniť ho v čajovni Klopačka za kus mapy, ktorá ich po správnom zložení priviedla ku kostolu. Tam ich už netrpezlivo čakali agenti, prebrali zásielku a odviedli ich po náročnom večere do skautského domu Sv. Juraja, kde mali byť ubytovaní.

IMG_7452

        Ráno nás čakali hry, pri ktorých sme sa navzájom spoznávali, vymieňali si olepené cukríky,  riešili problémy s topiacou sa loďou, vymýšľali básničky a vyznania lásky, ale aj znázorňovali rôzne stroje vlastnými telami… Nasmiali sme sa riadne, hlavne pri takej práčke alebo kopírke, či ventilátore. Zahrali sme si tiež stolno-tenisový kolotoč a rybky. Popritom pre nás Domča varila obed a po ňom sme sa vybrali na tajch … . Bolo tam krásne, aj keď už trochu chladnejšie. Tí odvážnejší si aj zaplávali, ostatní si len omočili nohy a pozorovali ich z brehu 😀

IMG_7559

        Okolo piatej sme sa vrátili naspäť a pomáhali miestnym skautom so šúpaním kolov na tee-pee. Na večeru sme opekali vonku pri ohnisku a keď sme všetko pojedli, išli sme sa rýchlo prezliecť. Večer (či noc) sme zavŕšili v čajovni, kde boli mnohí prvýkrát. Pri čajoch a koktejloch sme v dobrej nálade sedeli dlho až dokým sme neboli tak unavení, že už skoro všetci spali.

IMG_7574        Po prebudení nás čakali raňajky, balenie…  A dojedanie zásob, pri ktorom sme sa spontánne začali baviť o svojej budúcnosti a kde sa kto s kým vidíme o pár, ale aj veľa rokov 😀 Po ceste na stanicu sme ešte vyskúšali niekoľko zmrzlinární a potom sa s dobrým pocitom doviezli naspäť do Trenčína.

Pán XY