Roveri

Absolut Rover Moot 2007

Skupinka 6 roverov z nášho zboru sa zúčastnila prvého veľkého stretnutia roverov na Slovensku – Absolut Rover Moot. Ako tam bolo, čo sme robili, ako sme sa bavili?

Začiatok Rover Mootu bol netradičný. Po úvodnej registrácii v skautskom dome nasledovala šialená hra po celej Banskej Štiavnici. Podľa prekreslenej mapy a indícií sme hľadali zlaté poklady. Museli sme byť na pozore, lebo po celom meste sa pohybovali nepriateľské mongolské hordy. Hra to bola náročná, už iba kvoli prevýšeniu, ktoré Štiavnica poskytuje. Nakoniec sme po 4 hodinach našli všetky indície a presunuli sme sa na skautské táborisko na Hodruši. Začali sa stavať stany a postupne sa trúsili aj ostatní roveri. Prvý večer bol ubytovávací a otvárací, tak sme sa oboznámili s programom a aktivitami ktoré nás čakali.
Program bol rozdelený na dve hlavné časti. Prvou boli brigády a pomoc iným. Tu si každý účastník mohol vybrať z roznych brigád. Brigádovalo sa na Štiavnickej Kalvárii, kde sa vysekávali náletové dreviny, upravovalo okolie. Zapojiť sme sa mohli aj do opravy prístupovej cestičky k pamätníku zakoženia lesníckej školy. Zujímavé bolo aj čistene a rozširovanie turistických chodníkov okolo BŠ. Veľmi obľúbená bola aj brigáda na miestnej farme, prípadne na hodruškom táborisku, či upratovanie na štiavnickom starom zámku.
Okrem brigád a pomoci miestnemu okoliu sme mali nachystané aj množstvo zaujímavých zážitkových aktivitiek. Návšteva a prehliadka striebornej bane v Hodruši, Ryžovanie zlata, pečenie chlebíka, fotoworkshop, plavba na hodrušskom titanicu, welness a mnohé iné.
Počas večerov bola možnosť sa občerstviť v bufete a dať si špecialitku kuchyne – varený Bôčik. Pripravené bolo aj premietanie fotiek, a zaujímavé rozhovory so známymi skautskými i neskautskými osobnosťami. Veľkej obľube sa tešila aj táborová čajovňa.

Text: Mongol
Foto: Mišo, Mongol